Неділя, 20 Квітня, 2025

Правоохоронці знайшли нові факти держзради у справі Порошенка

Важливі новини

Вибухи та дим у Севастополі: ранок у Криму почався неспокійно

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Інформація про події почала з’являтися у соціальних мережах та на місцевих телеграм-каналах, зокрема на популярному серед кримчан “Крымский ветер”. Свідки повідомляють, що звуки вибухів лунали зранку, а над деякими районами міста помітний густий дим.

“Над військово-морським училищем у Стрілецькій бухті Севастополя піднімається димок. Чути запуск ракети ППО та стрілянина з зенітки”, – зазначив телеграм-канал.

Телеграм-канал також показав фото з димом з підписом: “Севастополь, територія Чорноморського ВМУ ім. Нахімова після вибухів”.

А вже згодом повідомили про те, що “у Севастополі багато пусків ракет ППО та вибухів, і що “повідомляють про приліт аеродромом Бельбек”. “Один з найпотужніший вибух у Севастополі, схоже – приліт”, – зазначив також телеграм-канал.

Також вказано на “вибух на Бельбеку”.

Перед цим повідомив, що “на аеродромі Бельбек росППО не замовкає”, і що “схоже, основний удар спрямований саме туди”. А також, що “на аеродромі (“Саки”) в Новофедорівці відстрілюється росППО”. Окрім того і раніше повідомлялося, що “у Севастополі чути гучні вибухи”. А також, що місцеві “чули звук БПЛА на Північному боці Севастополя”.

Призначений рф так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя михайло развожаєв у телеграм-каналі повідомив про “комбіновану атаку” і нібито збиття двох БПЛА у районі Качі, а також про падіння уламків у районі Орловки.

Відпущений під заставу: Екс-голова Міноборони Лієв у справі про розкрадання 1,5 млрд для ЗСУ

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для Олександра Лієва, колишнього голови департаменту Міністерства оборони, відпустивши його під особисте зобов'язання у справі про розкрадання 1,5 мільярда гривень для Збройних сил України. Разом з ним ще чотирьох осіб підозрюють у злочині. Захід запроваджено після рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду взяти Лієва під варту до 8 квітня. Попередньо затримання сталося 27 січня під час спроби Лієва виїхати за кордон. Екс-чиновник відкидає звинувачення, стверджуючи, що контракт був укладений за прийнятними цінами, а також наголошує, що вніс жорсткі штрафні санкції за порушення угоди.

У вищезгаданій статті йдеться про зміни у запобіжних заходах стосовно колишнього голови департаменту Міністерства оборони, Олександра Лієва, у справі про розкрадання майже 1,5 мільярда гривень при закупівлі боєприпасів для Збройних сил України. Вищий антикорупційний суд вніс зміни, відпустивши його під особисте зобов'язання, разом з іншими підозрюваними. Лієв відкидає звинувачення та стверджує, що контракт був укладений за прийнятними цінами, додавши жорсткі штрафні санкції за порушення угоди.

Трагедія в Гайсинському районі: загинули четверо, ще двоє травмовані

25 грудня на Вінниччині сталася трагічна дорожньо-транспортна пригода за участю двох автомобілів, внаслідок якої загинуло четверо людей, а ще двоє отримали серйозні травми. Аварія сталася вранці між селами Тарасівка та Чечелівка Гайсинського району. За інформацією Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, зіткнулися два легкових автомобілі — Subaru та Geely. Рятувальникам довелося застосовувати спеціальне обладнання […]

The post Трагедія в Гайсинському районі: загинули четверо, ще двоє травмовані first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Грошові перекази українців на батьківщину зменшилися

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З офіційної статистики НБУ за останню п’ятирічку зрозуміло, що пік переказів в Україні було досягнуто в передвоєнному 2021 році, а потім люди зменшували відправлення:

– 2019 рік – $11,92 млрд;

– 2020 рік – $11,98 млрд;

– 2021 рік – $14,0 млрд;

– 2022 рік – $12,5 млрд;

– 2023 рік – $11,3 млрд.

Після початку вторгнення в Україну експерти пояснювали таке скорочення здебільшого головним чинником – масовим від’їздом біженців із країни та їхньою адаптацією за кордоном. Багато людей, які ще до війни працювали за кордоном, після початку вторгнення вивезли свої сім’ї в безпечні країни, і їм просто вже нікому було слати гроші. Цей процес посилюється від місяця до місяця, особливо напередодні нинішнього опалювального сезону, який, якщо вірити владі, може виявитися найскладнішим для населення за весь час великої війни. А тому за підсумками 2024 року передбачають надходження в Україну ще менше за $11,3 млрд, зафіксованих у 20203-му.

«Очікую, падіння приватних грошових переказів до $9,6 млрд», – спрогнозував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

А банкіри розповідають, що українці не тільки менше надсилають переказів, але також і залишають українську банківську систему.

«Спочатку ми спостерігали, що люди, які після початку війни розраховувалися картками за кордоном (виїхали з країни), стали скорочувати свої витрати там – мабуть, економили. Потім з банком стали зв’язуватися з метою закриття рахунків, а під час спілкування з нашими менеджерами, коли їм пропонували нові пакети і вигідніші умови, біженці розповідали, що українські рахунки вже просто не потрібні. Наші люди відкрили рахунки в західних банках. Оскільки звільнилися з підприємств в Україні (від яких отримували гривню на рахунки) і працевлаштувалися на новому місці. Немає сенсу готувати виписки за рахунками в українських банках (вимагають місцеві соцслужби для отримання різних пільг) і взагалі їх тримати – гроші туди більше не капають. Тому їм простіше попрощатися з нашим банком і більше не прив’язуватися до української економіки в принципі. У них тепер нове життя. Таких пояснень отримуємо дедалі більше і більше», – розповіли в одному із системних банків.

88-річний дідусь подарив посадовцю Державної податкової служби більше 20 мільонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило серйозні порушення у деклараціях та фінансових операціях заступника начальника управління Головного управління Державної податкової служби (ДПС) у місті Києві. За даними НАЗК, він був виявлений у незаконному збагаченні на суму понад 20 мільйонів гривень та недекларуванні понад 5 мільйонів гривень.

Це виявлення спричинило значні обурення серед громадськості та експертного середовища, оскільки корупція в таких вищих посадах підриває довіру до державних установ і підірває економічний розвиток країни. Представники НАЗК наголосили на важливості проведення об'єктивного розслідування цього випадку та призначення належного покарання для винних осіб.

Заступник начальника управління Головного управління ДПС у Києві вже заявив про свою готовність співпрацювати з правоохоронними органами і представниками НАЗК для повного встановлення обставин інциденту. Він також відкидає усі звинувачення щодо свого причетності до незаконних фінансових операцій та намагається з'ясувати всі деталі інциденту.

Суспільство очікує на реакцію державних органів та відповідальних інституцій з приводу цього скандального випадку. Експерти підкреслюють важливість прозорості та відповідальності в боротьбі з корупцією, яка залишається однією з найбільших загроз для стабільного розвитку України.

НАЗК продовжує свою роботу з моніторингу та аналізу декларацій посадових осіб, спрямовану на виявлення порушень та запобігання корупційним ризикам у державних структурах. Важливо, щоб кожен випадок корупції був ретельно розслідований і покараний відповідно до закону, щоб забезпечити прозорість і довіру до державних інституцій.

Зазначається, що ці факти встановлені за результатами повної перевірки декларації за 2021 рік, коли податківець обіймав посаду начальника Управління внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.

У своїй декларації посадовець вказав, що разом з дружиною у звітному періоді користувався квартирою та двома паркомісцями у Печерському районі столиці, вартість яких йому не відома.

Водночас перевірка встановила, що ці об’єкти у 2021 році були набуті тестем і тещею посадовця за понад 16 млн грн, тоді як їхній сукупний дохід із підтверджених джерел з 1998 року становив трохи більше 1,7 млн грн. Договори від імені тещі укладала дружина посадовця на підставі довіреності.

Під час повної перевірки посадовець пояснив, що квартира та машиномісця куплені тестем і тещею за кошти, подаровані 88-річним дідусем. Йдеться про понад 20 млн грн.

Крім того, згаданий дідусь нібито подарував дружині посадовця ще й 5 млн грн, які були у декларації готівкою $175 тис.

Як зазначає НАЗК, джерелами походження понад 25 млн грн дідусь назвав заощадження від доходів, отриманих від заробітної плати, продажу нерухомого і рухомого майна, колекції старовинних монет, ікон та дорогоцінних металів. При цьому жодних документів, які би підтверджували факт продажу майна та отримання доходів, він не надав.

“Пояснення посадовця та його родичів щодо джерел походження коштів були піддані обгрунтованому сумніву та не враховані під час перевірки”, – йдеться у повідомленні.

За результатами перевірки НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та скерувало їх до Державного бюро розслідувань.

Ситуація навколо Петра Порошенка загострюється. На фоні останніх розслідувань щодо державної зради, виникає новий епізод, пов’язаний із його бізнесом в Росії. За даними правоохоронців, один із головних аспектів, що викликає підозри, — це значні суми податків, сплачених підприємствами, які належать колишньому президенту, а також визнання Севастополя російським містом.

Після анексії Криму Порошенко володів «Севастопольським морським заводом», який активно співпрацював із російським Міністерством промисловості та торгівлі. У переписці заводу було визнано, що Севастополь є російським містом, що стало підставою для подальших розслідувань.

Проте ця історія не обмежується тільки підприємствами Порошенка в анексованому Криму. Додатково до цього, на П’ятому каналі, який належить Порошенку, виступав його менеджер, заявивши, що Севастополь має невизначений статус, при цьому періодично використовувалася фраза «на Україні», що підсилює підозри у співпраці з російськими органами.

Ще одним важливим моментом є факт призначення Порошенком Костянтина Картошкіна керівником одного з найбільших військових заводів України — «Зоря-Машпроект». Як показує розслідування, саме Картошкін разом з Порошенком були причетні до розкрадання коштів державного підприємства.

У 2024 році Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування щодо цього бізнесу. Порошенку та Картошкіну інкримінується заволодіння коштами на суму понад 70 мільйонів доларів США, що становить більше 1,4 мільярда гривень за курсом НБУ на момент злочину.

Особливу увагу привертає той факт, що попри співпрацю з російськими властями, заводи Порошенка не були націоналізовані одразу після анексії Криму, як це сталося з іншими українськими підприємствами. Цей аспект став одним із доказів можливої співпраці колишнього президента з Кремлем.

Крім того, у ділових колах активно обговорюється питання введення персональних санкцій проти Порошенка. Відомо, що він неодноразово підтримував Харківські угоди, які дозволили Чорноморському флоту Росії залишатися в Криму до 2042 року. Це рішення значно ослабило обороноздатність України і в кінцевому підсумку призвело до анексії Криму Росією.

Не варто також забувати про зв’язки Порошенка з російським пропагандистом Дмитром Кисельовим, що додає додаткової напруги навколо політичної кар’єри Порошенка.

У період із 2014 до 2017 року, коли тривала збройна агресія Росії на Донбасі та окупація Криму, Порошенко продовжував сплачувати великі суми до російського бюджету, фактично фінансуючи російську армію. Ці факти підтверджуються матеріалами розслідування.

The post Правоохоронці знайшли нові факти держзради у справі Порошенка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини