Середа, 23 Липня, 2025

Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції

Важливі новини

СБУ викрила схему фейкової інвалідності на Вінниччині

Служба безпеки України розпочала розслідування масштабної схеми незаконного отримання інвалідності у Вінницькій області. За попередніми даними, йдеться про 24 осіб, які отримали ІІ та ІІІ групу інвалідності, серед яких є як медики, так і посадовці. Окремі «пацієнти» оформили інвалідність під час дії воєнного стану, деякі — довічно. За версією слідства, мова може йти про фальсифікацію […]

Посилення мобілізації: ВР намір розглянути законопроект до кінця березня, стверджує Федір Веніславський

Згідно з оцінками, в оптимістичному сценарії комітет планує завершити розгляд поданих поправок до 10-15 березня, а в песимістичному — до 20 березня. Всього було представлено понад 4 тисячі правок, які були об'єднані в 16 блоків. Всі ці блоки вже ретельно розглянуті на комітеті, де були внесені фінальні корективи щодо перехідних та заключних положень. Наступним етапом буде обговорення з авторами поправок.

Основні питання, що виникали під час розгляду, включають:

Зняття обмежень щодо конституційних прав і свобод ухильників, таких як обмеження на виїзд за межі України чи арешт банківських рахунків.Уточнення щодо обмежень на керування транспортними засобами, що може залишитися частково.Зміни у відношенні до електронного кабінету призовника, де реєстрація тепер буде розглядатися як право, а не обов'язок.Уточнення повноважень органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у мобілізаційних заходах.Розширення повноважень поліції щодо повідомлення громадян за вимогою Територіальних Центрів Комплектування, в тому числі вручення повісток.Перехід поліцейських зі спеціального обліку на загальний військовий облік та надання їм захисту від мобілізації у вигляді бронежилетів.Розширення вимог щодо наявності військового квитка разом із посвідченням особи для громадян.Встановлення механізму обчислення ухильників серед аспірантів.Перегляд статусу громадян, які отримали інвалідність II і III групи з початку вторгнення РФ, щодо їх придатності до військової служби.Розширення можливостей мобілізації деяких засуджених та осіб, які відбувають покарання.Збереження консенсусу щодо терміну служби перед демобілізацією, який складає 36 місяців.Підтримка базової військової підготовки для чоловіків у віці від 18 до 25 років. У підсумку, розглянуті поправки до законопроекту про посилення мобілізації виявилися досить об'ємними та різноманітними. Через комплексність та значимість запропонованих змін, процес їх розгляду вимагав часу та уваги. Комітет здійснив важливу роботу з аналізу та узагальнення великої кількості правок, які були систематизовані та внесені до тексту законопроекту у формі 16 блоків.

Важливо відзначити, що у ході обговорення поправок було досягнуто компромісів у багатьох спірних питаннях, що свідчить про конструктивний підхід до розробки законодавчих змін. Результатом цього процесу є серія рекомендацій та модифікацій, які стосуються різних аспектів мобілізаційної політики, включаючи права та обов'язки учасників, організаційні питання та процедури виконання.

Такий підхід до розробки законопроекту відображає важливість глибокого та ретельного аналізу ініціатив, які стосуються оборонної сфери, та виявлення оптимальних рішень з урахуванням потреб та інтересів різних суспільних груп. Такий підхід забезпечує ефективне впровадження законодавчих змін та підвищує рівень захищеності держави в умовах загрози з боку зовнішніх чинників.

1,5 трильйона за п’ять місяців: куди Україна витрачає гроші з бюджету

За перші п’ять місяців 2025 року Україна витратила з державного бюджету 1,5 трлн грн — на 22,3% більше, ніж за аналогічний період торік. Лише у травні державні касові видатки склали 352,8 млрд грн. Про це свідчать офіційні дані, оприлюднені Державною казначейською службою. Левова частка загального фонду бюджету — 984,1 млрд грн, або 64% від усіх […]

Підсумки візиту Шмигаля до США: основні перемоги та домовленості

Під час робочого візиту до Сполучених Штатів, прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про важливі зрушення у напрямку розблокування допомоги для України. Одним із ключових досягнень стало надання значної фінансової підтримки, яка забезпечить українській армії необхідні ресурси. Серед цих коштів — 7,8 мільярда доларів бюджетної допомоги та понад 1,5 мільярда доларів на розвиток економіки.

Окрім цього, важливим етапом взаємодії стало розглядання у Конгресі законопроєкту про конфіскацію російських активів на користь України, що є важливим кроком у забезпеченні національних інтересів.

Під час зустрічей з лідерами Сенату обговорювалися потреби України у зброї та фінансовій підтримці, зокрема термінове відновлення енергосистеми, особливо в містах на передовій, таких як Харків.

Наголос був також зроблений на планах децентралізації енергосистеми та постачанні газових турбін і мобільних котелень. Для забезпечення максимальної ефективності допомоги, прем’єр-міністр провів зустріч із представниками української громади в Сенаті США та сенатором Роджером Вікером перед голосуванням за пакет американської допомоги.

У висновку слід зазначити, що робочий візит прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Сполучених Штатів мав значний вплив на підтримку та розвиток України. Отримання позитивних змін у питанні розблокування допомоги від США відображає наростаючу підтримку та довіру до України на міжнародній арені. Важливі угоди та зобов'язання, укладені під час візиту, створюють базу для подальшого розвитку країни, забезпечуючи її захист та підтримку в складний час.

У столиці чоловіка затримали за запуск феєрверків з вікна багатоповерхівки

У Києві правоохоронці затримали чоловіка, який 23 грудня запустив феєрверка прямо з вікна житлового будинку в Подільському районі. Про це повідомила столична поліція, крім того, що дії порушника викликали обурення сусідів та порушили громадський порядок. Як з’ясували поліцейські, феєрверк запускав місцевий мешканець з вікна квартири на 11 поверсі багатоповерхового будинку. За інформацією правоохоронців, чоловік перебував […]

The post У столиці чоловіка затримали за запуск феєрверків з вікна багатоповерхівки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент України Володимир Зеленський представив на Мюнхенській безпековій конференції план досягнення миру у 2025 році. План передбачає співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема США, у сфері гарантій безпеки та посилення тиску на Російську Федерацію.

“Ми хочемо миру, ми працюємо над цим, готуватимемо гарантії безпеки такими, які ми їх бачимо, поділимося з Сполученими Штатами. Сподіваюся, що вони також поділяться своїм поглядом спільним підхід, це дуже важливий для нас, для всіх європейських партнерів, для ЄС. Плюс Велика Британія, що є нашими важливими партнерами”, – зазначив Президент.

“Тому дуже важливо підготувати всі ці речі протягом наступних місяців, щоб поділитися цим з президентом Сполучених Штатів, щоб знайти час на наші спільні зустрічі, розробити цей спільний план, викласти його на стіл перед путіним і зробити все з тих речей, про які каже президент Трамп, що він їх може робити. Продовжувати санкції, чинити тиск будь-яким чином, яким він хоче, а після цього закінчити цю війну цього року, в 2025 році. Досягти миру в Україні. Ось таким є наш план. Оцього ми насправді хочемо і це ми намагаємося зробити”, – сказав Зеленський.

При цьому Президент наголосив: жодних рішень про Україну без України.

“Україна ніколи не прийме угод, укладених за нашими спинами і без нашого залучення. Те саме правило має застосовуватись і до всієї Європи… Європа має бути за столом, коли ухвалюються рішення про Європу”, – наголосив Глава держави.

The post Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини