Вівторок, 22 Липня, 2025

Приватизація за схемою: судді й чиновники отримують елітні квартири від держави безкоштовно

Важливі новини

Україна створює власні системи проти гіперзвукових ракет “Кинджал” і “Циркон”

Українські фахівці активно працюють над створенням зенітно-ракетних систем, здатних знищувати гіперзвукові цілі, зокрема російські ракети типу “Кинджал” і “Циркон”. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report. За його словами, частина таких розробок уже пройшла бойове випробування. Наразі зусилля спрямовано на створення технологій, здатних нейтралізувати не лише гіперзвукові, а […]

Після кібератаки в застосунку Резерв+ відновили можливість отримання вістрочки онлайн

Цифровий застосунок “Резерв+” відновив можливість оформлення відстрочки від мобілізації для батьків, які виховують трьох неповнолітніх дітей у спільному шлюбі. Сервіс був недоступний через технічні роботи в реєстрах Міністерства юстиції України, які виникли після масштабної кібератаки. Заступник Міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила у Facebook, що послуга вже працює. “Резерв+ відновив послугу відстрочки для багатодітних батьків”, […]

The post Після кібератаки в застосунку Резерв+ відновили можливість отримання вістрочки онлайн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна шукає альтернативу Starlink для використання в антитерористичних операціях навколо Криму

Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України, Вадим Сухаревський, повідомив, що Україна наразі на високому етапі розробки альтернативної системи зв'язку, що має замінити поточну інфраструктуру Starlink у військових операціях, зокрема, в районі окупованого Криму. За словами Сухаревського, цей крок є частиною стратегічного плану України щодо підвищення незалежності у сфері зв'язку та забезпечення безпеки країни у військовій сфері.

"Ми вже досягли значних успіхів у розробці альтернативної системи зв'язку, яка не тільки забезпечить нам необхідну військову комунікацію, але й збереже високий рівень конфіденційності та безпеки наших військових даних", — заявив Сухаревський.

За його словами, уряд України вже інвестує значні кошти у цей проект, а також проводить активний діалог з міжнародними партнерами для обміну досвідом та технологіями. "Ми розуміємо, наскільки важливо мати власну інфраструктуру зв'язку, особливо у сучасній військовій реальності, коли інформація — це ключовий ресурс", — підкреслив він.

За даними Сухаревського, робота над альтернативною системою зв'язку українських військових знаходиться на завершальних етапах, і найближчим часом вона буде введена в експлуатацію.

У березні 2023 року в інтерв’ю Deutsche Welle, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна використовує близько 42 тисяч терміналів Starlink для забезпечення зв’язку на фронті та в об’єктах критичної інфраструктури. Однак використання Starlink час від часу супроводжується скандалами.

У вересні 2023 року CNN повідомило, що в біографії засновника SpaceX Ілона Маска зазначено, що він вимагав від своїх інженерів вимкнути мережу Starlink біля кримського узбережжя, щоб перешкодити українським військам. Пізніше Маск заперечив цю інформацію, але визнав, що отримав запит від української влади на активацію Starlink для забезпечення зв’язку на шляху до Севастополя.

Нещодавно в українських соцмережах поширилися чутки про використання російськими військами терміналів Starlink на фронті. Українська розвідка підтвердила ці чутки, хоча SpaceX заперечила продаж своїх терміналів російським військам. Також Міноборони США стверджує, що не може заблокувати обслуговування терміналів Starlink російським військам.

Росія атакувала Україну 550 дронами і ракетами, основний удар – по Києву

У ніч проти 4 липня Росія здійснила найбільш масштабну повітряну атаку літа, випустивши по території України 550 засобів повітряного нападу, більшість із яких – дрони-камікадзе типу Shahed. Основний удар припав на Київ і Київську область. Як повідомили Повітряні сили ЗСУ, всього було запущено 539 ударних безпілотників, серед яких понад 330 – Shahed. Дрони стартували з […]

Відсутність програмних систем: ключ до успіху російського захоплення Часів Яр

Проблема дефіциту систем протиповітряної оборони стає серйозним фактором, що призводить до зростання числа ударів російськими авіабомбами по мирним цивільним районам неподалік від фронтової лінії, що загрожує місту Часів Яр у Донецькій області. Висновок про це зробив американський Інститут вивчення війни (ISW). За словами військових експертів, російські війська активно використовують авіабомби для тактичного впливу, особливо під час захоплення Авдіївки у середині лютого. Схоже, Росія знову намагається використати цю стратегію в нових операціях неподалік від Часів Яру.

Аналітики зауважують, що російські удари змушують Україну робити складні вибори між захистом великих населених пунктів ззаду і активними районами на передовій. Схоже, Росія спрямовує свої зусилля на завдання шкоди українській енергетичній мережі та обмеження українського оборонного потенціалу, використовуючи слабку систему протиповітряної оборони України. Недостатня кількість та поганий стан систем протиповітряної оборони вздовж фронту призвели до збільшення числа російських ударів керованими та некерованими планерними бомбами.

Війська Російської Федерації тактично використовують цей підхід, як показали події в Авдіївці у середині лютого 2024 року, і схоже, що вони продовжують застосовувати його в нових наступальних операціях біля Часів Яру. Раніше стало відомо, що Україна має дефіцит ракет для систем протиповітряної оборони Patriot та Iris-T. Експерт видання Bild, Юліан Рьопке, заявив, що Росія "знищила більшість інших запасів" української протиповітряної оборони.

Україна виявила сто вільних систем протиповітряної оборони Patriot у світі і сподівається швидко домовитися про придбання семи додаткових батарей Patriot. Проте Парламент Європейського Союзу відмовився фінансувати Раду ЄС через нездатність країн ЄС забезпечити Україну додатковими системами протиповітряної оборони Patriot.

• Проблема дефіциту систем протиповітряної оборони в Україні призводить до зростання числа ударів російськими авіабомбами по цивільних районах неподалік від фронтової лінії, що загрожує мирному населенню, зокрема місту Часів Яр у Донецькій області.

• Російські війська активно використовують авіабомбардування для тактичного впливу на ситуацію на передовій, спрямовуючи свої зусилля на завдання шкоди українській енергетичній мережі та обмеження українського оборонного потенціалу.

• Недостатня кількість та поганий стан систем протиповітряної оборони в Україні призвели до збільшення числа російських ударів керованими та некерованими планерними бомбами, загрожуючи безпеці мирного населення.

• Україна намагається знайти рішення на дипломатичному та військовому рівнях, включаючи придбання додаткових систем протиповітряної оборони, але стикається з відмовою фінансування з боку Європейського Союзу.

• Необхідно негайно прийняти заходи для підвищення ефективності протиповітряної оборони України та захисту мирного населення від російських агресійних дій.

Схема приватизації службового житла в Україні виявилася напрочуд простою та ефективною — для тих, хто знає, як нею скористатися. Розслідування журналістів Bihus.Info розкрило, як судді, поліцейські та інші посадовці отримують дорогі квартири у престижних житлових комплексах за рахунок держави, а потім швидко приватизують їх.

Як працює схема

  1. Приховування нерухомості. Посадовці не декларують наявне у них або їхніх родичів житло, отримуючи право на службову квартиру.
  2. Приватизація. Після отримання службового житла вони згодом приватизують його, формально дотримуючись закону.
  3. Маскування слідів. Нерухомість, якою вони вже володіли, переписується на родичів або виводиться з декларації.

Приклади з розслідування

  • Людмила Губська, колишня суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, у 2019 році отримала трикімнатну квартиру у ЖК “Комфорт Таун” (вартістю близько $115 тисяч). У 2023 році вона її приватизувала та звільнилася. За цей час родина Губської встигла придбати ще кілька квартир і автомобілів на суму близько $400 тисяч.
  • Юрій Підченко, суддя Господарського суду Києва, приватизував трикімнатну квартиру у ЖК “Моторний”. Декларації Підченка загадково “втратили” інформацію про нерухомість його дружини, яка була переписана на матір перед отриманням службової квартири.
  • Сергій Бойчук, очільник департаменту МВС, приватизував службову квартиру у ЖК “Кришталеві джерела”, хоча раніше декларував двокімнатну квартиру на Позняках.
  • Дмитро Соколов і Артем Родигін, високопосадовці Нацполіції, отримали елітне службове житло у ЖК “Славутич”. Соколов уже приватизував свою квартиру, тоді як квартира Родигіна вже виключена зі статусу службової — перший крок до приватизації.

У чому проблема?

Наразі схема залишається законною, що дозволяє службовцям користуватися нею безкарно. Однак вона ставить під сумнів справедливість розподілу державного майна: замість забезпечення дійсно потребуючих, елітні квартири отримують заможні родини суддів, чиновників і поліцейських.

Розслідування піднімає питання про необхідність реформування системи розподілу службового житла та запровадження жорсткого контролю за його використанням. Без цих змін схема залишатиметься ідеальним інструментом для збагачення посадовців за державний рахунок.

The post Приватизація за схемою: судді й чиновники отримують елітні квартири від держави безкоштовно first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини