Понеділок, 28 Липня, 2025

Розпад української енергетичної інфраструктури може в значній мірі вплинути на український конфлікт

Важливі новини

На Закарпатті четверо людей, серед яких двоє дітей, отруїлися чадним газом

У селі Заболотне на Закарпатті стався трагічний інцидент — четверо людей, включаючи двох дітей, отруїлися чадним газом. Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Надзвичайна подія сталася у селі Заболотне Більківської громади. 38-річна жінка, займаючись хатніми справами, раптом відчула нездужання. “На щастя, вона встигла зателефонувати сусідам, які допомогли їй, а також її […]

The post На Закарпатті четверо людей, серед яких двоє дітей, отруїлися чадним газом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шість міфів про здорове харчування, у які досі вірять

Харчові міфи міцно вкорінилися у нашій свідомості. Деякі з них передаються з покоління в покоління, інші — активно підтримуються інфлюенсерами та псевдоекспертами. І хоча за більшістю таких тверджень стоїть крихта правди, наукові дослідження часто говорять зовсім інше. Ось шість найпоширеніших міфів про їжу, у які варто перестати вірити. 1. Яйця — ворог серця Багато років […]

Rolls-Royce ворожки Силенко за $650 тисяч постраждав у ДТП

У Черкасах сталася дорожньо-транспортна пригода за участі одного з найдорожчих автомобілів в Україні — Rolls-Royce Spectre. Аварія сталася на вулиці Гетьмана Сагайдачного: водійка Mitsubishi зіштовхнулася з елітною машиною. Як з’ясували журналісти, власницею Rolls-Royce є Олена Силенко — публічна особа, яка позиціонує себе як ворожка та ясновидиця. Втім, згідно з даними відкритих реєстрів, її офіційна підприємницька […]

У Верховній Раді суперечки через законопроєкт про заборону УПЦ МП

Значна частина народних обранців висловлює активну підтримку цій законодавчій ініціативі. Вони аргументують свою позицію необхідністю захисту національних інтересів України, зміцнення її духовного суверенітету та протидії зовнішньому впливу. На їхню думку, такий крок є важливим для забезпечення інформаційної безпеки держави та консолідації українського суспільства навколо спільних цінностей.

За словами Кошкіної близько 70 народних депутатів з “Європейської Солідарності”, “Голосу” та мажоритарники зі “Слуги народу” заявили, що не будуть брати участь у всіх голосуваннях у Верховній Раді, крім продовження воєнного стану.

Як зазначає журналістка, таким чином народні обранці поставили ультиматум керівництву партії “Слуга народу”, якщо законопроєкту щодо УПЦ МП не буде в порядку денному.

Соня Кошкіна вказує, що до другого читання законопроєкту у Верховній Раді вдалось зібрати необхідні 226 голосів, однак потрібно більше, щоб підстрахуватись. За її словами у “Слузі народу” є депутати, які вагаються щодо заборони УПЦ МП.

Зокрема до цієї групи входить голова фракції Давид Арахамія та ще близько 30 обранців партії монобільшості. Крім того, Кошкіна вказує, що у “Слузі народу”, є інша група з 70 депутатів, які “не підписали підтримку законопроєкту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні”.

“Серед них, згідно з оновленим списком підписантів, — Жан Беленюк, Євген Брагар, Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Павло Халімон, Георгій Мазурашу, Юрій Корявченков, Сергій Кальченко, Оксана Дмітрієва, Юлія Яцик (днями вийшла з фракції “СН”), Максим Павлюк, Артем Культенко, Наталія Локтіонова, Максим Перебийніс, Маргарита Шол, Павло Якименко тощо”, — заявила Кошкіна.

Мобілізований співак Ломакін розповів, що потрапив у шпиталь

Український співак Микита Ломакін, якого нещодавно мобілізували до лав Збройних сил України, поділився особистою історією про те, як хвороба, стрес і нові умови служби ледь не зламали його морально й фізично. Артист зізнався, що через пережите потрапив до шпиталю, але саме музика допомогла йому відновитися. Про це Ломакін написав у своєму Instagram, додавши щемливе відео, […]

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов’язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

«Протягом уже певного часу переважними цілями російських БПЛА і ракет стало енергопостачання України». Посилаючись на українські джерела, берлінське видання повідомляє, що в Україні «половина інфраструктури виробництва електроенергії вже зруйнована», до зими цього року показник може дійти до 90%.

Для населення та економіки країни – це великий виклик, світло в українських містах доступне вже не більше 6 годин, «і це незважаючи на імпорт електроенергії зі Словаччини та Австрії через Угорщину».

У Києва немає коштів ні для припинення руйнування енергетики країни, ні для її оперативного відновлення. ППО недостатньо озброєне, «зброя, що поставляється Заходом, поліпшила ситуацію, але не усунула її». Ба більше, знищення енергоінфраструктури ще більше послаблює ППО, оскільки «руйнування інфраструктури зачіпає і збройові заводи».

Оскільки Захід відмовив Києву в ударах углиб території Росії, обмеживши Київ лише прикордонними областями, то припинити вильоти російських ВПС Київ не може. Готовність же проводити ремонт знижується не тільки через брак запчастин, а й через усвідомлення того, що Росія повторить удари і позбавить сенсу відновлювальні роботи.

Автор засуджує тактику Росії, але визнає, що вона може виявитися навіть ефективнішою за наступ на фронті. За його оцінкою, українці та їхня економіка вже на межі колапсу. Враховуючи, що «Захід недостатньо підтримує Київ», уряду Зеленського «в цій ситуації буде нав’язаний мир і кінець його свободи».

Останні новини