Вівторок, 22 Липня, 2025

Сірий ринок електроніки з’їдає мільярди бюджету

Важливі новини

Збірна України зберегла 25-те місце у рейтингу ФІФА після матчів Ліги націй

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оновила рейтинг національних команд за підсумками перших матчів 2025 року. Збірна України, попри поразку у плейоф Ліги націй від Бельгії, утрималася на 25-й сходинці. Підопічні Сергія Реброва не зуміли пробитися до елітного дивізіону A, попри домашню перемогу над бельгійцями з рахунком 3:1. Поразка 0:3 у матчі-відповіді залишила Україну поза найвищим рівнем […]

The post Збірна України зберегла 25-те місце у рейтингу ФІФА після матчів Ліги націй first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го окремого батальйону територіальної оборони Віктору Юшку. Йому інкримінують зловживання владою або службовим становищем, що могло завдати суттєвої шкоди державним інтересам. Про це повідомляє детективне бюро Absolution. За інформацією ДБР, командир батальйону Юшко видавав незаконні накази про відрядження військових до центрів благодійної допомоги в Харкові та Миколаєві. Зокрема, йдеться […]

The post ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україну повернеться сонячна погода

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Нічні заморозки до 19 жовтня

За словами Діденко, до 19-20 жовтня у багатьох областях України вночі можливі заморозки. Але після цього очікується різке потепління. “З 20-го, 21-го жовтня очікується красива сонячна погода із потеплінням до +13…+17 градусів”, – написала вона.

Інший синоптик Ігор Кібальчич також підтвердив прогноз заморозків та повідомив, що на погодні умови найближчими днями впливатиме потужний антициклон, що принесе холодні ночі та переважно суху погоду.

Прогноз погоди на найближчі дні

Потепління з 21 жовтня

За прогнозами Діденко, після кількох холодних ночей температура поступово підвищуватиметься. Уже з 20-21 жовтня можна очікувати потепління до +13…+17 градусів, а погода стане сонячною та більш комфортною.

Правила оформлення міжародного автострахування зміняться з 1 січня

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Оформити поліс можна як в офісах страхових компаній, так і онлайн, що зручно для порівняння цін.

Перетин кордону без дійсного полісу “Зелена картка” неможливий. В країнах-учасниках системи за відсутність страхування передбачено штрафи від 150 до 1000 євро. У разі ДТП водій без поліса змушений буде самостійно відшкодовувати збитки постраждалим, що може обернутися значними фінансовими втратами.

Це поліс міжнародного автострахування, який покриває відповідальність водія за збитки, завдані третім особам у разі ДТП за кордоном. Він не покриває витрати власника авто, але гарантує фінансовий захист постраждалих.

Для оформлення поліса необхідно мати:

Голова Запорізької ОВА закликає жителів готуватися до зими взагалі без світла

Ключові елементи військового обліку:

На запитання ведучої про майбутнє електропостачання в Запоріжжі та підконтрольних територіях, Федоров зазначив, що жителі повинні бути готовими до того, що електрики може не бути взагалі. “Може, це не подобається. Але давайте готуватися до найгіршого. Якщо буде краще – це буде супер”, – підкреслив він.

Він також зауважив, що можливі проблеми з централізованим електропостачанням на водонапірні станції, тому жителі повинні подбати про резервні джерела живлення. “Ми маємо двічі зарезервувати. Встановити один генератор та другий”, – пояснив Федоров.

Щодо теплопостачання, він повідомив, що на всі великі котельні в Запоріжжі та області, зокрема у Вільнянську, планується встановлення когенераційних установок. Перші з них запрацюють уже в грудні. “Чому є затримка? Тому що в Україні шалений попит на когенераційні установки, і жодне виробництво у світі не може покрити ці потреби”, – зазначив він.

Федоров також повідомив, що Україна звертається до партнерів за допомогою в закупівлі когенераційних установок. “Наші партнери нам фінансують, і вже 15 листопада перші установки будуть на території Запоріжжя. Підключення займе до місяця”, – додав він.

На завершення він зазначив, що в школах і лікарнях уже є генератори, які забезпечать електропостачання для освітнього процесу та медичних послуг.

Економіст Олексій Кущ аналізує, чому спроби наповнити бюджет за рахунок підвищення податків — хибна стратегія. Основна увага має бути зосереджена на тіньових схемах, зокрема в сфері імпорту електроніки.

Як під час війни наповнювати бюджет?

Помилковий шлях – це підвищувати податки на працю та підприємництво. Взагалі, зростання базових ставок – це помилка (окрім операцій високомаржинальних бізнесів, наприклад банківського).

Правильний шлях – це покращувати адміністрування податків.

Це, зокрема, окрім збільшення податкових надходжень до бюджету, усуває конкурентну асиметрію, коли одні платять податки, а інші – ні. Наприклад, в сегменті сірий імпорту електроніки сконцентровано величезні резерви для збільшення податкових надходжень. І тут і формується податкова асиметрія: ціна на той же iPhone визначається попитом, але у тих продавців, хто не платить податки, можливостей для цінових знижок більше.

Тому програють легальні імпортери, які під час війни платять всі податки, і виграють тіньові, які майже не наповнюють бюджет. Ті ж товари відомого бренду Apple завозяться в Україну з країн Азії під виглядом дешевих аксесуарів — кабелів, чохлів тощо. Далі ці товари реалізуються в обхід будь-яких юридичних структур (навіть не через ФОП) без касових чеків.

Дуже часто товар пересилається поштою. я вже не скажу, що в магазинах і на складах де є товар не ведеться його належний облік. Та навіть реалізація через ФОП проводиться не належним чином. За таких умов про сплату податків, а тим більше ПДВ у належному обсязі, говорити не доводиться. В результаті, без належної сертифікації та гарантій в Україні реалізується до 70 – 80% імпортованої техніки Apple.

Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев в інтервʼю Главкому навіть назвав конкретні мережі: ” …. Якщо казати про інші галузі, то не можна не згадати боротьбу з «тінню» на ринку електроніки, яким ми давно цікавимося.

Восени відбулося дуже цікаве засідання нашого комітету, де була присутня група продавців електроніки – «Ябко» і ще один продавець. Так вони нам абсолютно серйозно пояснювали, що працюють «в тіні», бо їм потрібна «дорожня карта», аби вийти з цієї «тіні». Бо вони самі цього не можуть зробити, а Податкового кодексу їм недостатньо.

Епічна промова була.

Вони визнавали, що працюють, дроблячись на ФОПи, бо «не ми такі – життя таке». І замість того, аби просто вийти з «тіні», вони сьогодні влаштували справжній медійний бій з тими імпортерами електроніки, які працюють більш-менш «в білу», наприклад, такі як Comfy”.

Але це банальне ухилення від сплати податку.

Чому людина, яка отримує мінімальну зарплату, має платити ще й 5% військового збору, а велика мережа може дозволити собі “дроблення на ФОПи” для оптимізації оподаткування? Внаслідок таких дій, від сірого імпорту лише продукції Apple, держава втрачає до 10 млрд грн на рік.

Скільки це буде в дронах?

Останні новини