Субота, 19 Квітня, 2025

У Києві в перший день 2025 року зафіксовано 35 новонароджених

Важливі новини

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель розповів про затримання членів наркосиндикату “Двадцатівські”

У січні цього року правоохоронні органи здійснили успішну операцію і затримали всіх учасників відомого наркосиндикату "Двадцятівські", що відомий своєю діяльністю у місті Кривий Ріг ще з минулого століття. Ця група, відома своїми міцними зв'язками із злочинним світом, протягом років перебувала поза полем зору правоохоронців, але завдяки наполегливій роботі спеціальних підрозділів їхні плани були спритно розкриті. Тепер наркоторговці, які були ключовими фігурами у цій злочинній організації, стоять перед правосуддям, а їхні мережі і схеми контрабанди наркотиків розкриті та ліквідовані. Це значний крок у боротьбі з незаконним обігом наркотиків і забезпеченні безпеки для мешканців нашого міста.

Про те, як будувалась робота синдикату, якою була ієрархія і як вдалося затримати всіх, включаючи організаторів, в інтерв’ю розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель.

Під час підготовки матеріалу використовувалися коментарі Андрія Рубеля, а також оперативна інформація ДСР та Національної поліції України.

“Двадцатівські” – криворізький синдикат наркоторговців, який діяв у місті із дев’яностих років. Його назвали на честь однойменного кварталу у Кривому Розі. “Двадцатівські” починали як банда рекетирів. Коли вони набули великого впливу, то стали “продавати” свою ліцензію на рекет іншим, не таким великим бандам. Ті, у свою чергу, віддавали частину “данини” від рекету самим “двадцятівським” за ліцензію та силову допомогу.

Паралельно з цим банда почала займатися виробництвом та розповсюдженням наркотиків. Незабаром банда перетворилася на справжній синдикат із власною ієрархією.

Фото з місця затримання (фото: Національна поліція України)

“Вони досить системно підійшли до побудови роботи, щоб їх не могли викрити. Кривий ріг поділено на райони, ці райони поділені на квартали. У кожному кварталі, у кожному районі у них були свої представники, які збували наркотики. Був навіть “силовий блок” – люди, які приїжджали, якщо виникали “проблеми”. Процес “виховання” своїх вони між собою називали “рибалкою”, – зазначає Рубель.

Загалом робота виглядала наступним чином – спочатку нарковмісні препарати банда отримувала незаконним шляхом, у тому числі й закордоном. Наприклад, у Сербії у “двадцатівських” була своя людина, яку вони називали “Аптекар”. До “Аптекаря” їздили кур’єри і забирали у нього таблетки, переважно псевдоефедрин. Вони ховали пігулки в днища автомобілів і в’їжджали в Україну через митні пункти, де немає сканерів.

Нарколабораторія (фото: скріншот оперативної зйомки)

У Кривому Розі таблетки розподілялися “кухнями”, де працювали “кухарі”. Шляхом різних маніпуляцій “кухарі” виготовляли із псевдоефедрину метамфетамін. Адреса “кухні” щоразу була різною і ніколи не повторювалася.

“Якби ми з вами були в цій групі, я б не знав, чим ви займаєтеся, а ви не знали б, що роблю я. У кожного була своя роль, у одного – заїхати на пошту, у другого – забрати соломинки (соломинки для напоїв, у них розфасовували наркотики – ред.), у третього – взяти сумку. І третій навіть не знає, що він забирає. Четвертий має принести сумку до квартири, де буде розфасовка, і вийти. П’ятий приходить і фасує, шостий забирає та віддає”, – зазначає начальник ДСР.

Відео із затримання (фото: скріншот оперативної зйомки)

Клієнти “двадцятівських” знали, що для видобутку наркотиків достатньо зателефонувати до “телефонного магазину”. “Оператор” вже знав, де знаходиться клієнт і відправляв його до “бариги”, який весь день чергував на тій самій ділянці. Коли у “бариги” закінчувалися наркотики, до нього приїжджав “дозаряджаючий” – він забирав гроші і давав метамфетамін. Загалом у Кривому Розі діяло близько 25 “телефонних магазинів”. “Двадцатівські” намагалися бути клієнтоорієнтованими – у їхньому синдикаті діяла система знижок та бонусів для “оптовиків” та постійних клієнтів.

Упродовж року правоохоронці документували роботу “двадцятівських” – за цей час у слідчих набралося 880 томів обвинувальних актів. За деякий час до затримання у Кривий Ріг привезли 1200 поліцейських та оперативників.

Щоб не викликати підозри, їх завозили блоками – всього шість блоків по 200 чоловік. У кожному блоці про повний перебіг операцій знали від 1 до 3 осіб. Затримати вирішили спочатку найвищі ланки банди – безпосереднього керівника, його праву руку та лідерів злочинних організацій, які збували наркотики. Також затримали ватажків силового блоку банди.

“Ну, це сильні хлопці, багаті люди. Вони легалізували отримані від наркобізнесу гроші, купували багато в Дніпропетровській області та Кривому Розі – вони мали нерухомість, авто, ресторани, магазини за кордоном”, – додав Рубель.

Загалом затримали 38 осіб – усіх членів банди. Організаторам синдикату загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, детективи Бюро економічної безпеки України у Волинській області викрили групу осіб, які налагодили реалізацію контрабандних товарів . Один із фігурантів затриманий.

У Вінниці лікарі оформлювали фіктивні довідки для ухилянтів – СБУ

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримали у Вінниці керівника комунального закладу та двох лікарів, які підозрюються у фіктивному оформленні медичних висновків для ухилянтів від мобілізації. Чиновник залучив на допомогу завідувача ендоскопічного кабінету та лікаря ортопеда-травматолога місцевої медустанови. Обидва фігуранти оформлювали “клієнтам” фіктивні медвисновки про непридатність до подальшого проходження служби через тяжкі або невиліковні […]

The post У Вінниці лікарі оформлювали фіктивні довідки для ухилянтів – СБУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Коли в Україні розпочнеться опалювальний сезон

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Графік початку опалювального сезону в різних містах:

Влада Луцька та Рівного поки що не оголосила точні дати початку опалювального сезону, але також орієнтуватиметься на погодні умови. Водночас, у Рівному тепло подали в лікарні ще 8 жовтня.

У Дніпрі міська влада повідомила, що всі роботи з теплоізоляції завершені, однак точна дата початку опалювального сезону ще не відома.

Тарифи на опалення у 2024 році

В умовах воєнного стану, продовженого до 9 листопада 2024 року, в Україні запроваджено мораторій на підвищення тарифів. Це означає, що до 30 квітня 2025 року ціни на газ, гарячу воду та опалення залишаться незмінними. Так, жителі, які користуються послугами “Нафтогаз України”, платитимуть 7,96 гривні за кубометр газу, в той час як інші постачальники тримають ціни в межах 7,70-9,99 гривень за кубометр.

Щодо електроенергії, з 1 жовтня більшість населення сплачуватиме 4,32 грн за кВт-год, а використання електрокотлів, якщо проєкт затверджено, обійдеться в 2,64 грн за кВт-год. Опалювальний сезон може проходити за пільговим тарифом, але тільки на перші 2000 кВтг на місяць. Після перевищення цього ліміту, тарифи будуть стандартними.

В Україні хочуть обмежити доступ до даних про нерухомість чиновників

Верховна Рада України 27 березня планує розглянути в першому читанні законопроєкт №11533, який суттєво обмежить доступ до інформації про нерухомість. Це може ускладнити роботу журналістів-розслідувачів та створити ризики для громадян, які купують житло. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК). Що передбачає законопроєкт? Автором законопроєкту є народний депутат від “Слуги народу” Ігор Фріс. Документ пропонує: […]

The post В Україні хочуть обмежити доступ до даних про нерухомість чиновників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські військові вперше збили керовану авіаційну бомбу

Українські сили оборони успішно збили російську керовану авіаційну бомбу (КАБ). Про це повідомив військовий кореспондент Андрій Цаплієнко, посилаючись на джерела у Збройних силах України. “За попередніми даними, йдеться про експериментальне озброєння”, – зазначив Цаплієнко. У Повітряних силах ЗСУ підтвердили збиття керованої авіабомби в Запоріжжі, однак наголосили, що це відбувається не вперше, на чому акцентував у […]

The post Українські військові вперше збили керовану авіаційну бомбу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

1 січня 2025 року в столиці України у світі з’явилося 35 немовлят. Серед них — 20 дівчаток та 15 хлопчиків. Цей показник виявився дещо нижчим порівняно з попереднім роком: у перший день 2024 року в Києві народився 51 мал.

“За 1 січня 2025 року в Києві народилася 35 дітей, з них 15 хлопчиків та 20 дівчаток”, – сказала Вишневська.

1 січня 2024 року в Києві народився 51 малюк, причому дівчаток більше, ніж хлопчиків.

Соціологиня та очільниця інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Елла Лібанова повідомляла, що в Україні спостерігається демографічна криза, проте її причиною є не лише війна.

The post У Києві в перший день 2025 року зафіксовано 35 новонароджених first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини