Середа, 23 Липня, 2025

Українські генерали звернулись до Der Spiegel: ЗСУ витримають випробування часом?

Важливі новини

Жінці з Полтавщини оголосили підозру в умисному вбивстві новонародженого сина

У Миргородському районі Полтавської області 34-річній жінці було оголошено підозру в умисному вбивстві свого новонародженого сина. За інформацією Полтавської обласної прокуратури, трагедія сталася 31 січня цього року, коли жінка вдома народила хлопчика. Після пологів вона накрила немовля мокрим одягом, що призвело до обмеження доступу повітря, і, як наслідок, смерті дитини від асфіксії. Важливо зазначити, що […]

The post Жінці з Полтавщини оголосили підозру в умисному вбивстві новонародженого сина first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Європейські компанії крадуть українські розробки дронів і заробляють на цьому мільярди

Українські інженери створюють передові військові дрони прямо на передовій війни, але плоди цієї роботи часто опиняються в руках європейських компаній, які вміло видають їх за свої. Як стверджує головний виконавчий директор української компанії Skyeton Роман Княженко, такі випадки вже стали системними. У розмові з The Telegraph він заявив, що представники західних компаній неодноразово навідувалися до […]

Український прапор на Місяці: Поштовх від NASA для національної символіки

Український Прапор Несе Дух Космосу: Запущена Ракета Vulcan Centaur із Місією на Місяць від NASA

8 січня на космодромі у Флориді стартувала ракета Vulcan Centaur із важливим вантажем — прапором України. Цей космічний запуск, спрямований на Місяць, є великим кроком вперед для космічних досліджень та для позначення участі України в експлорації космосу.

Ракета перевозить посадковий модуль Peregrine від компанії Astrobotic, який від’єднався від неї приблизно через 50 хвилин після запуску. Очікується, що цей модуль долетить до поверхні Місяця за 46 днів, забезпечуючи історичне досягнення для космічної промисловості.

Прапор України на борту ракети символізує солідарність з українським народом, як відзначено у приватній космічній компанії Spacebit, що є ініціатором цього події. Металева версія прапора має нанесену карту України і пройшла випробування покриття та фарб, раніше не використовуваних на Місяці.

Раніше генеральний директор Spacebit Павло Танасюк оголошував плани першої української місії на Місяць на 2022 рік з вартістю у 1,5 млн доларів, включаючи техніку вітчизняного виробництва. Цей події наповнює нас гордістю та надією на нові можливості в космічному вивченні.

Висновки з вищезгаданої статті свідчать про історичний момент для України у космічному дослідженні. Запуск ракети Vulcan Centaur із прапором України на борту відбувся з космодрому у Флориді та має на меті вивчення Місяця. Ця подія позначає активну участь України у глобальних космічних дослідженнях та є вагомим досягненням у вивченні космосу.

Посадковий модуль Peregrine, перевезений цією ракетою, розпочне свою місію, маючи за мету долетіти до поверхні Місяця протягом наступних 46 днів. Цей етап стане історичним відзначенням в комерційних космічних місіях та може відкрити нові перспективи для подальших досліджень.

Прапор України на борту ракети є символом солідарності та гордості, яке визначено представниками приватної космічної компанії Spacebit. Металева версія прапора із тисненням карти України та випробуванням нових матеріалів стає свідком важливого етапу в розвитку космічної технології.

Плани на майбутнє, пов'язані із спільними українськими космічними проектами, є обіцянкою для нових досягнень у галузі космічних досліджень та підтвердженням високого потенціалу України у світовому космічному співтоваристві.

Подоляк вважає, що “Північні потоки” підірвала Росія

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Такий акт може бути здійснений лише за наявності великих технічних та фінансових ресурсів… і хто мав усе це (…)? Тільки росія”, – зазначив Подоляк у письмових коментарях.

“Україна не має жодного стосунку до вибухів на Північному потоці”, – сказав Подоляк, додавши, що Україна не отримала жодної стратегічної чи тактичної переваги від вибухів.

Трубопроводи “Північного потоку” – Nord Stream 1 і 2, що транспортують газ дном Балтійського моря, піддалися серії вибухів у вересні 2022 року, через сім місяців після того, як рф розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Німеччина, Данія та Швеція розпочали розслідування, і шведи виявили сліди вибухових речовин на кількох предметах, вилучених із місця вибуху, підтвердивши, що вибухи були навмисними діями.

Польські прокурори заявили в середу, що “Польща отримала європейський ордер на арешт, виданий Берліном у зв’язку з вибухами, але підозрюваний українець на ім’я Володимир З. вже покинув Польщу”, пише видання.

Голова Запорізької ОВА Федоров видаляє з мережі згадки про вбивство Максима Денщика

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Зокрема, активіст Дмитро Карташов зазначив, що стаття на Вікіпедії про Максима Денщика та його вбивство, а також фрагмент з погрозами Денщику з боку голови ОДА Івана Федорова зазнала “насильницького редагування”. Також наразі статтю про Максима Денщика поставили на голосування до видалення.

В причетності до інциденту з видаленням сторінки Максима Денщика з Вікіпедії Дмитро Карташов звинуватив Ярослава Гришина та Івана Федорова.

Позицію Карташова підтримали інші активісти Запоріжжя. Зокрема, голова ГО “Роби своє”, що опікується ВПО Ганна Омельченко, зазначила наступне: “Те, що сталося з Максимом Денщиком, дійсно є трагедією не лише для його близьких, але й для всіх свідомих українців, які борються проти олігархічної системи та за справедливість у нашій країні. Коли людина наважується говорити правду і висвітлювати проблеми, навіть знаючи про небезпеку, вона заслуговує на те, щоб її голос не був забутий.”

Нагадуємо, юрист Запорізької міської ради Максим Денщик був застрелений кілером біля під’їзду свого дому у 11 червня 2024 року, а незадовго до смерті Денщик заявив про тиск з боку голови Запорізької ОВА Івана Федорова та погрози “розправи”.

Після вбивства Максима Денщика в Запоріжжі не вводився план-перехоплення, також були зняті всі мобільні блокпости, що ускладнило пошук кілера. За інформацією наших джерел, таке розпорядження силовикам дав особисто Іван Федоров.

Пізніше Запорізькі силовики затримали перших підозрюваних у вбивстві Максима Денщика, всі вони вихідці із Мелітополя та пов’язані з Іваном Федоровим.

За інформацією наших джерел в ГУНП Запорізької області, був затриманий “водій” та встановлена особа “кілера”. Обоє вихідці з ОЗУ “Мелітопольські”, лідером якого є кримінальний авторитет Артур Горобець “Туча”.

В Мелітополі Артур Туча входив до так званого “силового блоку” нардепа Сергія Мінько та Івана Федорова. За повідомленнями ЗМІ, в Мелітополі Туча займався рекетом “під дахом” Івана Федорова, а після захоплення міста росіянами Артур Туча виїхав слідом за Федоровим до Запоріжжя.

Раніше співробітники ГУНП Запорізької області, в рамках кримінального провадження №12024080000000248 від 11 червня 2024 року, за фактом умисного вбивства Максима Денщика, провели обшуки у приміщенні ресторану “LiHoy”, в якому працював один із підозрюваних – В. Зуєв.

Ресторан “LiHoy”, згідно оперативних даних, вважався місцем постійного перебування бійців ОПГ “Мелітопольські” та “базою” Артура Тучі в Запоріжжі.

Кінцевими бенефіціарами ресторану “LiHoy” на 50% є Олександр Леховицер, в кримінальному світі більш відомий як “Ліхой”. Ще 25% належать іншому представнику кримінального світу – главі ОПГ “Арташі” Арташесу Саргсяну, та ще 25% Сапожнікову Едуарду. Юристом ОПГ “Арташі” є скандально відомий запорізький адвокат Ярослав Гришин, компанії якого регулярно виграють тендера на поставку дронів Запорізькій ОВА по завищеним цінам.

Більшість військовослужбовців згодні: через обмежений обсяг постачання практично всі підрозділи змушені раціоналізувати використання боєприпасів. Деякі військові частини наразі можуть утримувати свої позиції — принаймні до тих пір, поки Збройні Сили Російської Федерації не розпочнуть повномасштабну атаку. Але зі зростанням інтенсивності атак через гостру нестачу особового складу, зброї та боєприпасів, їхній опір може бути недовгим. У такому разі Збройним Силам України може доведеться відступати, проте позиції для такого відступу не виконані належним чином. “Українці зараз переживають труднощі, в той час як росіяни наступають по всьому фронту”, — зауважує військовий експерт Марк Канчіан з Центру стратегічних і міжнародних досліджень. Україна намагається дотримуватися стратегії активної оборони, проте замість успішних контратак втрачає все більше високоякісного обладнання зі Заходу. У багатьох військових частин скоро вичерпаються запаси боєприпасів. “Ми не зможемо так тривати довго”, — визнає командир української артилерії під Вугледаром.

У вищезгаданій статті надано зрозумілий огляд складної ситуації, що склалася навколо оборони України. Зазначено, що Збройні Сили України зазнають значних труднощів через недостатнє постачання боєприпасів та обмежений особовий склад. Із загостренням ситуації та збільшенням атак з боку Росії, існує серйозна загроза втрати контролю над деякими позиціями. Українські військові визнали складність ситуації та виразили обурення через невдачі в постачанні і недоліки в плануванні оборони. Загалом, стаття підкреслює необхідність негайних заходів для покращення оборонної готовності та забезпечення безпеки України.

Останні новини