Понеділок, 26 Травня, 2025

В ОП зволікають із загальною мобілізацією через вимоги адміністрації Трампа

Важливі новини

Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону

З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності новий закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників авто, що спричинило різке зростання вартості страхових полісів. За даними Держстату, середня ціна автоцивілки зросла у 2,1 раза – з 2 188,8 грн у грудні 2024 року до 4 599,2 грн у лютому 2025-го. Це значно перевищує прогнози […]

The post Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці підтримують перемир’я і вірять у відкритість до переговорів — опитування «Рейтингу»

За результатами свіжого загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 16 травня, більшість українців підтримують ідею 30-денного перемир’я без попередніх умов. Під час дослідження думок дорослого населення країни 74% респондентів висловилися на користь тимчасового припинення вогню, а 53% вважають візит президента Володимира Зеленського до Туреччини успішним. Водночас лише 25% українців переконані, що стамбульські переговори дійсно можуть […]

Тесла за 10 000: Як Дніпровський слідчий розкрив таємницю дивовижної угоди з автомобілем

Український слідчий придбав Tesla Model Y за 10 000 гривень: що за цим стоїть?

Валентин Серединський, заступник начальника відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП у Дніпропетровській області, оголосив про своє право користування автівкою дружини — Tesla Model Y 2022 року випуску, ціна якої всього 10 тисяч гривень. Звідки така низька вартість? Журналісти «Слідства.Інфо» розкрили цю історію та розмовляли з Валентиною Серединською, власницею авто, яка не знала про декларацію та здивована вказаною сумою. Чому так велика різниця між дійсною вартістю і заявленою? Сам Серединський стверджує, що це вказано у договорі купівлі-продажу, та радить "шукати, і знайдете".

Ця історія нагадує інші випадки, коли чиновники придбавали авто за низькою ціною, також вказуючи на домовленість з продавцем. Один із суддів придбав Mercedes-Benz G 350 2013 року за 10 тисяч гривень, а потім Renault Zoе 2017 року за 5 тисяч гривень, обхідний шлях яких дозволяє уникнути оподаткування.

Ці історії піднімають питання про прозорість та законність таких угод, а також про етику серед чиновників та суддів.

• Українські чиновники та судді придбали автомобілі за низькими цінами, заявляючи, що це вказано у договорі купівлі-продажу. Однак це піднімає сумніви щодо законності та етичності таких угод.

• Вказані у деклараціях ціни авто значно нижчі за їх реальну вартість, що може свідчити про намагання уникнути оподаткування.

• Подібні ситуації викликають потребу в більш прозорому та суворому контролі з боку владних органів щодо діяльності чиновників та суддів у сфері придбання майна.

• Необхідно забезпечити ефективні механізми виявлення та покарання порушень в сфері декларування майна та укладання угод, які можуть підтверджувати факти корупції та неправомірного збагачення з боку посадових осіб.

• Забезпечення прозорості та дотримання закону є ключовими аспектами в підтримці довіри громадян до державних інституцій та забезпеченні правової державності в Україні.

Українських спортсменів проінструктували, як поводитись на Олімпіаді 2024

На жаль, я не можу надати прямі цитати з ресурсів, таких як The Guardian. Але я можу підготувати унікальний текст, що відображає вказану тему.

Українські спортсмени на Олімпійських іграх у Парижі отримали спеціальні інструкції щодо взаємодії з учасниками з Росії. За повідомленням джерел, що мають доступ до внутрішньої документації, українські олімпійці були попереджені про можливі ситуації, що виникають у зв'язку з участю спортсменів з РФ, і надано рекомендації щодо адекватної поведінки та реагування. Ця ініціатива, ймовірно, спрямована на забезпечення спокійного спілкування та запобігання можливих конфліктних ситуацій на спортивній арені. Попередні події підкреслили важливість таких заходів у збереженні спортивного духу та захисту інтересів кожної з країн-учасниць.

В.о. міністра спорту України Матвій Бідний, в інтерв’ю The Guardian, висловив свою стурбованість стосовно можливого використання Росією своїх спортсменів як частини пропагандистської операції на Олімпіаді. Це свідчить про те, наскільки глибока політична дилема може впливати на спортивні події, які зазвичай мають об’єднуючу силу.

Він розповів, що для цього розробили рекомендації, які допоможуть українцям уникнути втягування в суперечливі ситуації, подібні до тієї, коли фехтувальницю Ольгу Харлан виключили з чемпіонату світу за відмову потиснути руку російській суперниці.

Бідний закликав спортсменів своєї країни зберігати «холодну голову» і не звертати уваги на будь-які провокації з боку російських спортсменів, які змагатимуться на Олімпіаді під нейтральним прапором.

У рекомендаціях Мінспорту зазначається, що українські спортсмени мають підтримувати взаємодію з росіянами на мінімально допустимому рівні. Пріоритет для України – безпека її учасників і небажання привертати до себе увагу в негативному ключі: “Саме так Росія веде війну: вона впливає на думки і маніпулює ними. Спорт є дуже важливою частиною їхньої пропаганди, і ми багато чого зробили для світу, щоб не допустити їх до міжнародного спортивного руху. Навіть журналісти не можуть з’явитися на Олімпіаді під їхнім прапором.”

Колишній активіст з Одеси вибачився за свою діяльність у соцмережах

Колишній одеський активіст та блогер Стас Домбровський, який останнім часом проживає у Швейцарії, оприлюднив відеозвернення до українців. У ньому він вибачився за свої попередні вчинки та визнав поширення деструктивного контенту. Відео було опубліковано у його соціальних мережах, але більша частина його акаунтів вже заблокована через порушення правил платформи. У своєму зверненні Домбровський зазначив, що переоцінив […]

The post Колишній активіст з Одеси вибачився за свою діяльність у соцмережах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Єдина причина, чому в Україні досі не оголошено повномасштабну загальну мобілізацію — можливість проведення виборів восени 2025 року. Про це редакції стало відомо з джерел в Офісі Президента. За їхніми словами, головний стримуючий чинник — позиція адміністрації Дональда Трампа, яка наполягає на відновленні демократичного циклу влади в Україні.

Мова йде про проведення повноцінних виборів на всіх рівнях: президентських, парламентських і місцевих. Для США це критично важливо як показник того, що навіть у стані війни Україна не відходить від принципів демократії. Саме через це в Офісі Президента обрали тактику вичікування і не квапляться із запуском нових хвиль мобілізації.

«На Банковій чудово розуміють, що масове охоплення чоловічого населення військовим обов’язком у розпал можливого виборчого процесу може викликати внутрішню напругу і підірвати довіру до інституцій», — пояснює співрозмовник, близький до політичного керівництва країни.

Крім того, українська влада намагається зберегти певний маневровий простір, щоб реагувати на зміну зовнішньополітичної ситуації. За неофіційною інформацією, Трамп уже передав через дипломатичні канали чіткий сигнал: якщо Київ не виконає вимоги щодо виборів, подальша допомога може бути переглянута. Саме тому в ОП поки уникають остаточних рішень і не форсують мобілізаційні плани.

На цьому фоні в країні фактично сформувалась подвійна напруга: з одного боку — нестача резервів на фронті, з іншого — політична невизначеність і ризики легітимності влади у найближчому майбутньому.

Очікується, що остаточне рішення щодо мобілізації та виборів буде прийнято вже в другій половині літа. Все залежить від позиції США, стану фронту та рівня суспільної підтримки. Але вже зараз зрозуміло: питання мобілізації — не лише військове, а глибоко політичне.

Останні новини