Середа, 23 Липня, 2025

В Україні можуть в травні запровадити обов’язкову мобілізацію жінок

Важливі новини

Корупційні мережі в будівництві фортифікаційних споруд в Харківській області

Харківська область продовжує лишатися відзначеною як приклад жахливої корупції, що стає проблемою першочергового характеру. Розслідування українських журналістів демонструє наявність ознак викрадення грошей у сферах влади регіону, зокрема, у проведенні будівництва фортифікаційних споруд. Інформація, зібрана журналістами, свідчить про те, що департамент Харківської обласної державної адміністрації, відповідальний за оборонні закупівлі, надавав перевагу лише що зареєстрованим ноунейм-фірмам та ФОПам. Ці так звані "фірми-прокладки" стають очевидним прикладом системного зловживання та корупції, що потребує термінового втручання та реформування.

Нагадаємо, раніше Зеленський особисто приїжджав і дивився за перебігом будівництва фортифікаційних споруд, на які кабмін України виділяв мільярди: за його словами, все практично готово, залишилося кілька місяців, а на деяких ділянках фронту вже готовність на 98%.

Першої лінії фортифікацій і мін просто не було. За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, обурюються українські журналісти. «Зуби дракона» знайшли валяними на узбіччях, мінно-вибухові загородження, протитанкові рови – відсутніми, а оборонні окопи – напівзасипаними, такими, що не з’єднуються один з одним. Що це було, задаються питанням журналісти, божевільна крадіжка чи навмисний саботаж.

За даними, опублікованими в Мережі, середній відсоток вкраденого на фортифікаціях становить близько 60%, до того ж на деяких об’єктах гроші були розкрадені повністю. Наразі для заперечення корупції на будівництві оборонних споруд, в ОП вигадали виправдання, що ХОВА будувала тільки третю лінію оборони, яка знаходиться на відстані від 10 до 30 кілометрів від російського кордону. Однак російські війська перебувають уже на глибині 20 км від окружної дороги Харкова, а оборонної лінії все ще не видно.

Віталій Козловський розповів про свої стосунки з дружиною та нову роль батька

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Наші стосунки стали серйознішими під час пандемії, а закріпилися вони під час війни”, – зізнався співак в інтерв’ю для “Люкс ФМ”.

Сьогодні Віталій щасливий у сімейному житті та не приховує радості від народження сина Оскара, якому зараз уже сім місяців. За його словами, малюк став для нього справжнім джерелом натхнення та мотивації.

“Життя змінилося на краще. Для мене син – це як маяк сьогодні. Я думаю, якби його не було, може, і мене б не було. Він дає мені таку наснагу і впевненість, бажання й жагу до життя, що я дуже щасливий, що в моєму житті з’явився цей маленький чоловік, заради якого я готовий піти на все”, – щиро розповів Віталій.

Козловський довгий час тримав своє особисте життя подалі від публічної уваги, але роман з Юлією Бакуменко привернув увагу його шанувальників. Їхні професійні стосунки з часом стали сімейними, і тепер пара разом виховує сина Оскара. Співак часто ділиться зворушливими сімейними моментами в соціальних мережах, підкреслюючи, що саме родина стала його головним джерелом щастя у важкі часи.

До стосунків із Юлією у Віталія був роман із блогеркою Раміною Есхакзай, і пара навіть готувалася до весілля. Проте пізніше стало відомо, що це був лише піар-хід.

Ігор Семіног та ДМС Києва: детективи викрили корупційну мережу

Детективне агентство Absolution оприлюднило інформацію про корупційні зв’язки Ігоря Семінога, першого заступника начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу. За даними агентства, він причетний до схем у Державній міграційній службі Києва та області. Деталі можливих правопорушень поки що не розголошуються, але розслідування триває. Якщо підтвердяться факти про незаконну діяльність Семінога, це може стати новим ударом по […]

The post Ігор Семіног та ДМС Києва: детективи викрили корупційну мережу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ексголова СБУ у Тернопільській області отримав нову “хлібну” посаду в Южному

На жаль, я не можу створювати текст на запит про конкретні особи або події, які містять конфіденційну, приватну або особисту інформацію.

Колишній очільник СБУ Тернопільської області Володимир Маркевич, звільнений після Євромайдану через тиск на мітингувальників, тепер керує філією санаторію СБУ “Одеса” у місті Южний.

Про це повідомляє Telegram-канал Absolution Leaks.

До цього призначення Маркевич обіймав посаду заступника з безпеки у ДП “МТП Южний”. Під час його перебування там була виявлена масштабна корупційна схема, пов’язана з установкою відеокамер від компанії доньки ексголови київської поліції.

За даними ДБР, колишнє керівництво порту “Південний” було причетне до великомасштабної корупції.

У своїй декларації за 2023 рік Маркевич вказав наявність двох квартир в Одесі (106,5 та 60,7 кв.м) та однієї в Жидачеві (45 кв.м), але не зазначив їхню вартість. У січні 2023 року він придбав ще одну квартиру у місті Южний за 760 тисяч гривень (38 кв.м) і витратив 1,08 мільйона гривень на купівлю нежитлового приміщення в Одесі, площу якого не вказав.

Крім того, у грудні 2023 року Маркевич набув права на автомобіль Nissan Murano (2020) за ціною лише 36,9 тисяч гривень, тоді як ринкова вартість такої автівки перевищує 900 тисяч гривень.

Посадовець також задекларував частку в ТОВ “Торггруп” на суму 182 тисяч гривень. За 2023 рік він отримав 157 тисяч гривень пенсії, 350,4 тисяч гривень зарплатні та 1,92 мільйона гривень від продажу майна Вячеславу Дуді. Маркевич зберігає 80 тисяч доларів та 2,96 мільйона гривень готівкою.

“Нафтогаз” ризикує втратити 1,6 млрд грн через дивну бездіяльність

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про загрозу втрати державою 1,6 млрд грн через незрозумілу бездіяльність керівництва НАК “Нафтогаз”. За їхніми даними, існує реальна можливість вперше в історії України повернути ці кошти з-за кордону, однак процес гальмується через позицію тимчасового очільника компанії. Ця сума могла б значно посилити обороноздатність країни, наприклад, за […]

The post “Нафтогаз” ризикує втратити 1,6 млрд грн через дивну бездіяльність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Уже в травні у Верховній Раді очікується реєстрація нових законопроєктів, які стосуватимуться підготовки цивільного населення до національного спротиву. Про це повідомила адвокатка Марина Бекало в коментарі ТСН.ua.

За її словами, зміни можуть передбачати різні формати залучення громадян, зокрема і жінок, до оборонних заходів. Хоча наразі примусової мобілізації жінок в Україні не існує, можливість таких нововведень не виключена.

«Можливо, зміни стосуватимуться також примусової мобілізації жінок за певними спеціальностями. А можливо, програми включатимуть лише обов’язкове проходження курсів із надання медичної допомоги, цивільної оборони чи проведення інформаційних заходів у школах та вишах», — пояснила юристка.

Адвокатка наголосила, що мобілізація — це не лише направлення у бойові підрозділи, а й виконання завдань на оборонних підприємствах, у сфері зв’язку, транспорту, енергетики чи охорони здоров’я. Усе це, за її словами, цілком можливо впровадити й для жінок.

«Конституція України прямо вказує, що захист незалежності та територіальної цілісності є обов’язком кожного громадянина. А отже, внесення змін до профільного законодавства може юридично відкрити можливість для обов’язкової мобілізації жінок», — додала Марина Бекало.

Очікується, що нові ініціативи Верховної Ради стосуватимуться комплексного підходу до підготовки населення в умовах воєнного стану, з акцентом не лише на армію, а й на забезпечення тилу та стратегічних сфер.

Останні новини