Вівторок, 15 Липня, 2025

В українських СІЗО майже не лишилось вільних VIP-камер

Важливі новини

Росія атакувала Київщину дронами: тривога тривала понад 7 годин

Сьогодні вночі російські війська здійснили атаку дронами по Київській області. Тривога в регіоні тривала понад 7 годин, що стало одним із найдовших сигналів небезпеки за останній час. Київська область вночі знову зазнала дронової атаки російських військ, повітряна тривога тривала понад 7 годин, є пошкодження будинків, повідомили у Київській ОВА та ГУНП в області у суботу […]

The post Росія атакувала Київщину дронами: тривога тривала понад 7 годин first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Танець Траволти та Турман у «Кримінальному чтиві»: прихований сенс культової сцени, якій 30 років

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

До 30-річного ювілею культового “Кримінального чтива” розберемося, чому другий фільм Квентіна Тарантіно досі вважається найкращим його творінням? “Кримінальне чтиво” входить до топ 10 рейтингу IMBD, на Rotten Tomatoes критики дають стрічці 92%, глядачі — 96%. І всі визнають, що найнезвичайніша для бойовика сцена — це знаменитий танець Вінсента Веги (Джон Траволта) і Мії Воллес (Уми Турман). Однак багато хто стверджує, що це “вставний” епізод — для оригінальності. Фокус доведе, що нічого тут випадкового немає — це ключова сцена стрічки, де режисер дав останній шанс цим своїм героям — змінитися.

Тарантіно — постмодерніст. Хлопець працював у відеосалоні і почав знімати фільми, надивившись американського, європейського та азіатського кіно. Прийоми брав у видатних режисерів. Наприклад, шість новел ідуть не в хронологічному порядку — як у французьких класиків Жан-Люка Гадара і Франсуа Трюффо. Діапазон жанрів, який використовує Тарантіно, гранично широкий: від вестерну до тортурного порно. Здавалося, така солянка має привезти до того, що картина розвалиться. Але що ж це все тримає?

На старті фільму пара дрібних грабіжників Рінґо (Тім Рот) та Іоланда (Аманда Пламмер) за філіжанкою кави в придорожній забігайлівці вирішують “потрусити” відвідувачів кафе. Зважившись, вони вихоплюють пістолети: у цьому місці стрічки починаються вступні титри — інтрига стартувала. Далі з’являються два гангстери, Вінсент Вега (Джон Траволта) і Джулс Віннфілд (Семюел Л. Джексон). Але не будемо переказувати сюжет — його всі знають. Одразу перейдемо до танцю, щоб відповісти, чому це ключовий епізод стрічки.

Новела про Вінсента Вегу і дружину мафіозі Мію (Ума Турман) починається з того, що Вінсент заїжджає за дружиною шефа. Вона — акторка, яка не здобула визнання (знялася в пілоті серіалу, який забракували), від безвиході вийшла заміж за мафіозі, про що вона сама розповіла в ресторані. Вінсент — вкрай нікудишній кілер. Це ми розуміємо, проаналізувавши його дії: він агресивний, нестриманий, недалекий і робить купу помилок: випадково вбив поплічника в авто; грубо ображає боксера Бутча, провокуючи майбутній конфлікт боксера і мафії; нерозумно гине на унітазі, читаючи комікс, бо залишив автомат у засадній квартирі на плиті. Навіть героїн йому продали не в “кульках”, через що Мія дістала передоз, вважаючи, що це кокаїн. З хорошого: він же і врятував Мію, вколовши адреналін у серце. Але, зрозуміло, що якби дружина боса померла — Вінсенту теж не минути лиха.

На конкурсі твісту в ресторані в танці (до речі, “твіст” кіномовою — несподіваний хід) — Вінсент і Мія раптом знаходять себе. Чому?

Мія професійно танцює, хоч і не стала кінозіркою. А Вега — раптом з’ясовується — чудовий танцюрист. Ким, звісно, є сам Джон Траволта — зірка мюзиклів “Лихоманка суботнього вечора” (1977) і “Бріолін” (1978). Він навіть ходить у бойовику, граціозно пританцьовуючи.

Вони, нарешті, займаються тим, що у них класно виходить, зриваючи у публіки заслужені овації, і привозять додому нагородний кубок за номер. Але, як співається в хіті Чака Беррі, під який вони витанцьовували, You Never Can Tell (“Ніколи не знаєш, що трапиться”): Мія незабаром мало не помре від передозування, а Вінсент Вега — загине. Однак Вінсент міг залишитися в живих, якби звертав увагу на знаки долі.

Грабіжники Йоланда і Рінґо знахабніли, але нарвалися на кримінальний “крупняк” і ледве живими втекли з халепи. Цей струс їм дасть шанс оцінити ризики такого способу життя. Чи створені вони для цього?

Гангстер Джулс, сприйнявши проліт куль повз нього як Боже диво, йде після цього знака долі з криміналу — у набагато світліше майбутнє, ніж у нього було.

Джулс запитував у хлопців, які взяли дипломат із грошима у його шефа: “Марселлас Воллес — сучка? Ви хотіли його ошукати? Ні, він тут усіх має”. Але збоченець Зед зґвалтував боса мафії, того, хто “сам усіх мав”. Однак доля в особі Бутча дає мафіозі можливість стратити ґвалтівника.

Боксер Бутч (Брюс Вілліс), здійснивши свої подвиги і довівши, що він справжній боєць, тікає на мотоциклі вбитого збоченця Зеда з кушем, красунею і батьківським годинником на руці. Шеф мафії пообіцяв його забути. Бутч — найбільший переможець у фільмі.

Вінсент Вега, який глухий і сліпий до знаків долі (хоча дав у кав’ярні блискуче визначення Божого дива: “Коли неможливе стає можливим”), гине в найбезглуздіший спосіб, оскільки займається справою, до якої непридатний.

Подальшу долю Мії Квентін залишає під питанням: вибір за дівчиною. Але кубок за танці, який стоїть вдома, можливо, їй нагадуватиме про те, що пора б повернутися до кар’єри актриси.

Ви сміятиметеся, але хто скаже після цього, що Тарантіно — не режисер-мораліст? Формула “Кримінального чтива”: активні герої — випробування долею, яка посилає знаки — кожному по заслугах.

Ексзаступнику Нафтогазу Кацубі суд відмовив у знятті судимості за розкрадання 450 млн

Суд відмовив колишньому заступнику голови правління НАК “Нафтогаз України” Олександру Кацубі у перегляді його вироку від 2017 року. Причина – відсутність нових юридично значущих обставин. Кацуба — ексфігурант справи Сергія Курченка — намагався скасувати вирок, за яким його було засуджено за участь у злочинній організації, розкрадання державних коштів у особливо великих розмірах та службове підроблення. […]

ДБР проводить обшуки в поліції Полтавщини

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Передісторія справи про розкрадання пального

Це не перший випадок розслідування за подібними обвинуваченнями. У листопаді 2019 року ДБР вже проводило обшуки за аналогічною справою, що стосувалася підробки паливних талонів для батальйону «Полтава» та розкрадання державних коштів. У рамках цього розслідування Олена Головко, співробітниця поліції Полтавщини, була підозрювана у підробці документів та розтраті 530 тис. грн державних коштів.

У 2020 році Московський районний суд Харкова призначив домашній арешт для Головко, яка була звинувачена в організації цих порушень. Однак слідство по справі було призупинено через проблеми з дослідженням матеріалів розслідування, що викликало додаткові питання щодо ефективності правосуддя в даній справі.

Ситуація на сьогодні

Наразі, слідчі ДБР продовжують свою роботу в рамках кримінальної справи, виявляючи нові аспекти можливих зловживань. Як стало відомо, обшуки в ГУНП Полтавської області можуть стати новим етапом у розслідуванні розкрадання пального, що неодноразово ставало предметом перевірок правоохоронців у регіоні.

Тема розкрадання паливно-мастильних матеріалів в органах поліції залишається актуальною, і продовження слідчих дій може привести до нових обвинувачень і виявлення нових фактів зловживань.

Очікуємо на офіційні повідомлення від ДБР щодо результатів обшуків та подальших кроків у розслідуванні цієї справи.

Чому люди втрачають зріст із віком: пояснення лікарів

З віком багато людей помічають, що їхній зріст зменшується на кілька сантиметрів. Це природний процес, пов’язаний зі змінами в кістковій, хрящовій та м’язовій тканинах, повідомляє видання Livescience. Коли і чому люди стають нижчими Дослідження, проведене Національним інститутом старіння США, яке тривало 35 років і охопило 2084 чоловіків та жінок, показало, що люди починають втрачати зріст […]

The post Чому люди втрачають зріст із віком: пояснення лікарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Станом на травень 2025 року в слідчих ізоляторах України функціонують 83 платні камери з покращеними умовами на загальну кількість 201 місце. Як повідомив заступник міністра юстиції Євген Пікалов, наразі 93% таких камер зайнято — тобто система працює майже на повну потужність.

Ініціатива платних камер була запроваджена Міністерством юстиції кілька років тому як експеримент. Її мета — надати тим, хто перебуває під вартою, можливість перебувати в гідних умовах за власний кошт, а також залучити додаткові кошти до бюджету установ.

У таких камерах є все необхідне для базового комфорту: сучасні меблі, гаряча вода, краща вентиляція та освітлення, а іноді — телевізор, холодильник або мікрохвильова піч. Це суттєво контрастує з умовами стандартних камер, які в багатьох українських СІЗО залишаються далекими від норм європейського утримання.

Для порівняння, у 2024 році діяло 81 така камера на 192 місця. Відтоді мережа розширилась, а попит — зріс майже до граничного рівня. Через це, за словами Пікалова, у найближчі місяці нові платні камери відкриють ще у шести містах — Києві, Одесі, Чернігові, Запоріжжі, Дніпрі та Кривому Розі.

У Мін’юсті наголошують: проєкт побудований на принципах відкритості. Рішення про перебування в платній камері людина приймає добровільно, а гроші перераховуються виключно офіційно на рахунок відповідної установи. Жодних «плат через знайомих» чи неофіційних домовленостей.

Також у міністерстві запевняють, що жодного поділу на “камери для VIP” — депутатів, міністрів або суддів — не існує. Але Пікалов визнає: корупційні прояви в системі можливі, особливо на тлі високого попиту.

Подібні системи існують у низці європейських країн, наприклад, у Німеччині та Нідерландах. Там вони розглядаються як спосіб зменшити тиск на переповнені СІЗО та одночасно підвищити рівень послуг і мотивацію до реформи пенітенціарної системи.

В Україні платні камери частково виконують аналогічну функцію — вони розвантажують стандартні приміщення та дають можливість закладам самостійно заробляти на дрібні поліпшення інфраструктури.

Попри певну критику, проєкт платних камер в українських СІЗО демонструє стійкий попит і, за словами чиновників, буде масштабуватись і надалі — з урахуванням потреб регіонів та фінансових можливостей.

Останні новини