Середа, 23 Липня, 2025

Влада України шокована умовами запропонованої угоди зі США

Важливі новини

Ракетна атака по Україні, пошкоджені житлові будинки та дитяча лікарня “Охматдит”

Такі події мають значний вплив на цивільне населення та інфраструктуру країни. Пошкодження житлових будинків, інфраструктури та особливо дитячої лікарні викликає серйозне занепокоєння з точки зору гуманітарної ситуації.

Він відзначив, що усі служби задіяні, щоб врятувати якнайбільше людей.

Сьогодні вранці, 8 липня, російські окупанти обстріляли Київ, що призвело до серйозних наслідків для міста. За інформацією Київської міської державної адміністрації, мешканці почули кілька сильних вибухів, що призвело до руйнування і значних матеріальних збитків.

У різних районах міста – Солом’янському, Дніпровському, Дарницькому, Деснянському, Шевченківському та Голосіївському – зафіксовано падіння уламків, що призвело до пошкоджень житлових і офісних будівель. Зокрема:

На місцях події працюють усі оперативні служби для ліквідації наслідків та надання допомоги постраждалим.

Президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram-каналі осудив атаку і закликав міжнародну спільноту діяти рішуче для припинення російської агресії.

“І весь світ має використати всю свою рішучість, щоб нарешті припинити російські удари. Вбивства – це те, що несе Путін. Тільки разом ми зможемо принести справжній мир і безпеку”, – заявив Зеленський.

Що треба повідомляти ТЦК, щоб уникнути штрафу до 25 тисяч

Після набуття чинності оновлених правил обліку військовозобов’язаних, українці зобов’язані повідомляти про зміну особистих даних не пізніше ніж за 7 днів. Інакше — штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. Про це нагадують юристи, а також самі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які фіксують зростання кількості порушень. Перелік змін, які мають бути […]

Військовий експерт прогнозує, що темпи російського наступу в Україні сповільняться

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Усе вказує на те, що, маючи досить скромний набір цілей, жодного обласного центру в їхньому списку немає. Російські окупаційні війська не мають можливості впевнено реалізувати свої плани, незважаючи на те, що мають тотальну кількісну перевагу в зоні бойових дій — понад 550 тисяч осіб. Це свідчить про явне виснаження їх ударних та наступальних можливостей,” — зазначив експерт.

За словами Коваленка, після Вугледара росіяни спробують рухатися на Богоявленку і Новоукраїнку. Однак, як він зазначає, це “етап вельми довгострокових боїв у полях”.

“Російські війська прагнуть швидкої перемоги, але для цього їм необхідно сформувати південний фланг для наступу на Покровськ. На сьогодні навіть лівобережна кишеня по річці Вовча не закрита. Селидове, яке стало кісткою в горлі для росіян на Покровському напрямку, буде не менш виснажливим для них, ніж бої за Вугледар,” — упевнений Коваленко.

Експерт також вважає, що бої у Торецьку для окупантів проходять у значно складніших умовах. Найболючішою темою для них залишається Часів Яр, а у Вовчанську росіяни не лише не змогли розширити свій “успіх”, але й втратили контроль над Агрегатним заводом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія планує набрати на контракт із Міноборони щонайменше 225 тисяч осіб у найближчі три роки. Відзначалося, що лише минулого року контракт із МО РФ уклали 345 тисяч осіб, а з початку 2023 до середини 2024 року кількість нових контрактників досягла 511 тисяч осіб.

Без Арестовича: виїзд за кордон закриває шлях до виборів

Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко пояснив, хто може брати участь у президентських та парламентських виборах. За його словами, громадяни, які виїхали за кордон і отримали статус тимчасового захисту в інших країнах, не мають права висувати свої кандидатури. Чому Арестович не зможе балотуватися? В інтерв’ю для видання “Українська правда” Діденко зазначив, що згідно з […]

The post Без Арестовича: виїзд за кордон закриває шлях до виборів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

“Дія” тимчасово зупинила надання деяких послуг

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Сервіси, що недоступні

Серед ключових функцій, які наразі не працюють:

У повідомленні наголошується, що причиною тимчасового відключення є оновлення державних реєстрів. Це необхідний процес для забезпечення стабільної роботи сервісів у майбутньому, проте він створює тимчасові незручності для користувачів.

Рекомендується стежити за оновленнями у “Дії”. За словами розробників, роботи з оновлення спрямовані на покращення сервісів, і їх планують завершити найближчим часом.

Проєкт угоди між США та Україною, який нині перебуває на стадії обговорення, викликав хвилю обурення серед українських посадовців. Один із високопоставлених представників влади, коментуючи ситуацію для The Washington Post, заявив, що документ “виглядає так, ніби Україна програла війну Сполученим Штатам і тепер змушена виплачувати довічні репарації”.

Головне занепокоєння Києва викликає спроба Вашингтона переформатувати попередню фінансову допомогу. Зокрема, в проєкті угоди вказано, що частину вже наданих грантів США можуть перекваліфікувати як позики, що означатиме зобов’язання України їх повертати. Крім того, за словами джерела WP, сама логіка документа зосереджена не на співпраці, а на компенсації – тобто створюється враження, що Україна повинна “відшкодувати США кошти”, які вона отримувала протягом останніх років.

Таке формулювання сприймається в Києві як ультимативне і несправедливе, особливо з огляду на безпрецедентну шкоду, якої Україна зазнає внаслідок повномасштабної війни з Росією. Як зазначає The Washington Post, шанси на схвалення цього документа у поточній редакції вкрай низькі.

Нагадаємо, раніше американське видання вже повідомляло, що адміністрація Дональда Трампа (його можливе повернення до Білого дому активно обговорюється у США) ініціює перегляд умов надання допомоги Україні, просуваючи нові підходи, що включають більший контроль, аудит і, вочевидь, — фінансові гарантії з боку Києва.

У разі ухвалення проєкту в нинішньому вигляді це може серйозно вплинути не лише на двосторонні відносини, а й на загальний формат західної підтримки України. Наразі ж угода залишається предметом переговорів, і позиція української сторони — категорична: справедливість, а не фіскальний тиск, має бути основою будь-якої стратегічної угоди зі США.

The post Влада України шокована умовами запропонованої угоди зі США first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини