Субота, 19 Квітня, 2025

Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок

Важливі новини

Київ оголосив тендер для будівництва дороги в аеропорт “Жуляни”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з перезатвердженим проєктом Київської міської держадміністрації, планується зведення під’їзної дороги від проспекту Лобановського до аеропорту, який не працює з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Загальна довжина маршруту складе 4,3 км, а для верхнього шару покриття заплановано використання модифікованого асфальтобетону.

Перша черга будівництва передбачає 2,8 км дороги з двома смугами руху в одному напрямку, велосипедну доріжку, тротуари, очисні споруди, надземний пішохідний перехід та світлофори. Вартість проєктних робіт оцінюється в 7,38 млн грн, а будівельних – у 1,56 млрд грн. Завершити роботи планують до середини 2026 року.

Учасникам тендеру на проєктування необхідно надати аналогічний договір, підтвердити наявність потрібного обладнання, програмного забезпечення та кваліфікованих працівників. У тендері на будівництво потрібно надати аналогічний договір на будівництво або реконструкцію міських доріг чи вулиць з відгуком, виданим не раніше ніж за місяць до оголошення тендеру. Крім того, необхідно підтвердити наявність виробничої бази, атестованого асфальтобетонного заводу, будівельних дорожніх машин і працівників. Також претенденти мають мати чистий дохід за 2023 рік не менше 30% від очікуваної суми, що становить не менше 467,08 млн грн.

Зазначається, що другу чергу будівництва, що передбачає 1,5 км дороги з однією смугою руху, вже замовили восени 2023 року у приватних компаній «ВКФ Стандарт-Авто» та «КП Шляхбуд Інвест» на суму 1,22 млн грн та 135,94 млн грн відповідно.

Проєкт дороги до аеропорту почався ще у 2010 році під час підготовки до Євро-2012. Будівництво тоді було довірено компанії «Укратоменергобуд» на суму 174 млн грн, але завершити роботи до 2012 року не вдалося, і проєкт з тих пір кілька разів переглядали та дофінансовували.

На Харківщині чоловік викрав надгробний дрон: йому загрожує до 7 років в’язниці

На Харківщині сталося обурливе правопорушення — у місті Чугуїв місцевий мешканець викрав дрон, встановлений як надгробний пам’ятний символ на могилі загиблого військовослужбовця. Про інцидент повідомила поліція Харківської області. Заяву про наругу над могилою до правоохоронців подала дружина полеглого захисника України. Вона зазначила, що безпілотник було спеціально встановлено на могилі як символ його служби та самопожертви. […]

Суддю Білгород-Дністровського суду звільнили після років ігнорування іспитів і підозр у фальсифікаціях

Суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одещини Наталю Анісімову звільнили через відмову від проходження кваліфікаційного оцінювання, яке є обов’язковою процедурою для підтвердження професійної відповідності суддів. Анісімова двічі не з’явилася на іспит у 2024 році, попри те, що була заздалегідь поінформована про необхідність його складання. Ще у 2018 році Анісімова вперше відмовилася проходити кваліфікаційний іспит, а в 2024 […]

The post Суддю Білгород-Дністровського суду звільнили після років ігнорування іспитів і підозр у фальсифікаціях first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Законопроєкт передбачає певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Зокрема, він пропонує альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов.

Ще місяць тому за зачиненими дверима було розглянуто і затверджено до ухвалення в першому читанні законопроєкт №11340, який дає змогу підозрюваним і обвинуваченим у корупції за особливо тяжкі злочини відшкодувати шкоду, заплатити штраф і уникнути відповідальності.

При цьому, як зазначили в антикорупційному комітеті ВР, законом буде створено «умови, за яких підозрювані або обвинувачені в корупційних кримінальних правопорушеннях, зокрема й організатори таких злочинів, можуть відкупитися від суворого покарання, не викриваючи ніяких співучасників і не надаючи інформацію про інші відомі їм злочини».

Офіційні розцінки такі:

▪️от 204 тисяч грн до 2,04 млн грн – кримінальний злочин ▪️от 2,057 млн до 20,4 млн грн – нетяжкий злочин ▪️от 20,417 млн до 102 млн грн – тяжкий ▪️от 102 млн грн до 204 млн грн – злочин особливої тяжкості.

Серед творців законопроєкту обвинувачений у корупції нардеп Задорожний.

ЗСУ шукають новий напрямок для прориву на фронті

Офіс Президента потребує термінових успіхів на фронті, і для цього Андрій Єрмак, за даними нашого джерела в Генштабі, постійно тисне на Головнокомандувача Олександра Сирського. Від нього вимагають «великих проривів» і навіть порівнюють із радянською Курською операцією. Згідно з інформацією, Банкова хоче будь-яку переможну операцію, щоб продемонструвати союзникам можливості ЗСУ. Для цього не шкодують резервів, техніки […]

The post ЗСУ шукають новий напрямок для прориву на фронті first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ще кілька років тому український бізнесмен Дмитро Коваленко заробляв на торгівлі російським вугіллям. Тепер він розширює свій вплив у газовидобувній сфері України, інвестуючи в Майницьке газове родовище у Львівській області.

За митними даними, швейцарська компанія Adelon AG, яку контролює Коваленко, у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії «МелТЭК», витративши на це понад 87 мільйонів доларів. Загалом разом із закупівлями в інших російських постачальників ця сума перевищила 100 мільйонів доларів.

Цікаво, що торгівля тривала навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну – щонайменше до серпня 2022 року.

Вхід у газовидобуток

На початку 2025 року компанія Afki Investments Ltd, власником якої є син Коваленка – Даниїл Коваленко, стала контролювати 83,7% ТОВ «Навігатор Майницьке». Це підприємство має ліцензію на розробку Майницького газового родовища у Львівській області.

Раніше за цей актив боролися відомі українські бізнес-групи:

  • інвестбанкір Ігор Мазепа,
  • екснардепи Віталій Данілов і Ігор Котвіцький.

Після багаторічного корпоративного конфлікту у січні 2025 року сторони уклали мирову, і вже в лютому родовище перейшло під контроль династії Коваленків.

Дмитро Коваленко будує енергетичну імперію?

Окрім газовидобутку, Коваленки стали міноритарними власниками сервісної компанії «Навігатор Інвест», яка займається облаштуванням газових і нафтових родовищ.

Наступна ціль? Ймовірно, бурова компанія «Навігатор Комплект», яка вже зараз володіє 16,22% ТОВ «Навігатор Майницьке» і є одним із найбільших бурових операторів в Україні.

Не тільки газ: бурштинові справи Коваленка

Ще до війни Дмитро Коваленко намагався увійти в бурштиновий бізнес.

Його афілійовані компанії «Граноіл», «Древстецтехнологія» і «Екотехбуд» отримали дозволи на розвідку бурштину в Житомирській області на 450 га. Але бізнес не пішов:

  • «Граноіл» ліквідували,
  • «Древстецтехнологія» – банкрутує,
  • «Екотехбуд» – судиться з Генеральною прокуратурою через скасування дозволів.

Єдина значуща ділянка, яка залишилася в руках пов’язаних із Коваленком структур – «Єльне» у Рівненській області (516,43 га). Її у 2023 році на аукціоні придбала компанія «Електрон Стоун» за 6,58 млн грн.

Цікава деталь:

  • Власником «Електрон Стоун» є Євген Клименко.
  • Людина з такими ж ПІБ є співвласником вугільних підприємств «Шахтерская» і «Антрацит», які працюють на окупованих територіях ЛДНР.

Дмитро Коваленко за останні роки пройшов шлях від торгівлі російським вугіллям до контролю над газовими та бурштиновими активами в Україні. Його бізнесові інтереси розширюються, і тепер він не тільки експлуатує українські надра, а й може отримати значний вплив на ринок енергетики та видобувної галузі.

Це ставить серйозні питання щодо походження капіталу, зв’язків Коваленка з російськими фінансовими потоками і можливого використання енергетичних активів України у схемах виведення грошей за кордон.

The post Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини