Понеділок, 14 Липня, 2025

Як зробити підсилювач Wi-Fi зі старого роутера: інструкція від технічних експертів

Важливі новини

Міністри оборони Естонії та Литви виступили проти припинення війни в Україні

Міністри оборони Естонії та Литви відкрито виступили проти припинення війни в Україні, заявивши, що така зупинка лише підштовхне Кремль до нової фази агресії — цього разу вже безпосередньо проти країн Балтії. Про це повідомляє видання Financial Times. Меседж двох міністрів був прямим і недвозначним: якщо Росії дати паузу — вона не скористається нею для миру. […]

The post Міністри оборони Естонії та Литви виступили проти припинення війни в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Де зараз Володимир Литвин: колишній спікер Верховної Ради України

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Володимир Литвин народився на Житомирщині 1956 року, зараз йому 68 років. Він із початку 2000-х був в українській політиці, ставав народним депутатом чотирьох скликань. Також він двічі обіймав посаду спікера Верховної Ради — з травня 2002 по травень 2006 року і з грудня 2008 по грудень 2012 року. Крім того, Литвин кілька разів балотувався у президенти України, але так і не був обраний.

16 січня 2014 року Володимир Литвин був серед тих, хто проголосував за “диктаторські закони”, проте пізніше просив вважати свій голос недійсним. Потім він підтримав Постанову про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України, а також підтримав Постанову про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень.

Литвин відомий своїми скандальними заявами про відносини з Росією та Євросоюзом. У вересні 2016 року ЗМІ опублікували так звані “думки вголос” Литвина. Тоді він заявив, що “від відносин з Євросоюзом ми нічого не отримуємо, а від того, що їх розірвали з Росією, багато втрачаємо”. Також він сказав: “Я думаю, що тут спрацьовує таке питомо українське: сподобатися тим, хто багатший, більш цивілізованим країнам”.

2021 року Володимир Литвин, який відомий і своєю науковою діяльністю та є професором, був кандидатом на виборах ректора до Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Проте не отримав потрібної підтримки та програв ці вибори.

Зараз у його профілі у Facebook зазначено, що він працює у Національній академії наук України. А на своїй сторінці у цій соцмережі Володимир Литвин публікує свої наукові статті та монографії. Також відомо, що він випустив книгу “Незасвоєні уроки: 1917-1991”, яку продає у тому числі й через соцмережі.

Судячи з його публікацій у соцмережі, Володимир Литвин часто буває на малій батьківщині — на Житомирщині. Він проводить зустрічі з педагогами та учнями місцевих шкіл. Було навіть, що привіз для однієї зі шкіл навчальну зброю для занять із військової підготовки.

Курс валют в Україні на 27 березня: гривня зміцнилася щодо долара та євро

Сьогодні на валютному ринку України спостерігається укріплення гривні. Офіційний курс долара та євро, встановлений Національним банком України (НБУ), демонструє зміцнення національної валюти. Готівковий курс валют у банках Станом на ранок 27 березня, курс долара до гривні в банках знизився на 6 копійок і в середньому складає 41,84 грн/дол. Купівля: 41,25 грн/дол. Продаж: 41,84 грн/дол. Курс […]

The post Курс валют в Україні на 27 березня: гривня зміцнилася щодо долара та євро first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Майору поліції Олегу Сакеріну присвоєно звання Герой України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння майору поліції Олегу Сакеріну найвищої державної нагороди — звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Це рішення було прийняте 4 липня, у День Національної поліції України. Указ відзначає особистий героїзм і мужність Олега Сакеріна, проявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також його самовіддане […]

Redcliffe Partners може стати юридичним голосом України у переговорах із США

Наступного тижня українська делегація вирушає до Сполучених Штатів Америки для обговорення оновленої угоди щодо видобутку надр, зокрема рідкоземельних металів. Хоча офіційно імена учасників поки не оприлюднено, є підстави вважати, що у перемовинах ключову роль може відіграти юридична фірма Redcliffe Partners – один із найвпливовіших гравців у сфері стратегічних юридичних супроводів на межі державно-приватного партнерства. Redcliffe […]

Багато користувачів стикаються з проблемою слабкого Wi-Fi сигналу в окремих кімнатах або зонах будинку. Та замість покупки нового обладнання, можна скористатися старим роутером, перетворивши його на підсилювач сигналу. Про це розповіли технічні експерти порталу Which?, надавши просту покрокову інструкцію.

Перш за все, потрібно скинути старий роутер до заводських налаштувань. Для цього зазвичай достатньо утримувати кнопку скидання на задній панелі пристрою протягом 30 секунд. Також варто записати IP-адреси обох роутерів — головного і старого. Ця інформація, як правило, вказана на наклейках на корпусі пристроїв.

Далі — основні кроки налаштування:

  1. Підключіть старий роутер до комп’ютера через Ethernet-кабель.

  2. Відкрийте браузер і введіть IP-адресу старого роутера, увійдіть у його систему.

  3. Вимкніть DHCP-сервер у налаштуваннях локальної мережі — це запобігає конфліктам IP-адрес.

  4. Задайте статичну IP-адресу старому роутеру — вона має бути в тій самій підмережі, що і основний (наприклад, 192.168.1.2, якщо головний — 192.168.1.1).

  5. Встановіть той самий SSID і пароль Wi-Fi, що й у головного роутера. Це дасть змогу пристроям автоматично перемикатися між точками доступу.

  6. Збережіть зміни, а потім з’єднайте обидва роутери через LAN-порти Ethernet-кабелем.

Після цього можна встановити старий роутер у зоні, де сигнал слабкий. Він діятиме як точка доступу, підсилюючи сигнал і водночас надаючи додаткові порти для підключення пристроїв через кабель.

Експерти нагадують, що така конфігурація не лише покращує Wi-Fi-покриття, але й дозволяє використовувати LAN-порти старого роутера для підключення телевізорів, комп’ютерів чи консолей.

До речі, варто пам’ятати, що у 2025 році багато застарілих пристроїв, включно з деякими смартфонами, ноутбуками та маршрутизаторами, більше не отримуватимуть оновлень. Це може зробити їх вразливими до атак або навіть повністю непрацездатними. Перед повторним використанням старого обладнання перевірте, чи воно все ще підтримується.

Останні новини