Середа, 23 Липня, 2025

Які категорії військовозобов’язаних за законом не підлягають мобілізації у 2025 році

Важливі новини

Татарівська мережа: кола впливу суддів, правоохоронців та адвокатів, що ламають шаблони влади

Протягом періоду з 2014 по 2020 рік заступник голови Офісу Президента України, Олег Татаров, відігравав активну роль у науковому супроводі захисту дисертацій понад 59 науковців з 6 вищих навчальних закладів. Більшість з цих осіб на сьогодні відомі своїми видатними досягненнями в сфері правоохоронної діяльності, займаючи важливі посади та беручи участь у вирішенні ключових справ, зокрема, у резонансних справах Стерненка та Дениса Єрмака. За даними журналістів, ці 59 осіб успішно захистили свої дисертації під науковим керівництвом Олега Татарова або в захисті, де він був науковим опонентом, протягом зазначеного періоду, коли Татаров не обіймав посаду в уряді.

Серед осіб, які захистили дисертації під керівництвом Олега Татарова або в яких він брав участь як науковий опонент, виділяються наступні імена:.

У зв'язку з справами Сергія Стерненка та його прихильників, які організували протест на Банковій, зауважено, що з Олегом Татаровим пов'язані суддя Світлана Шапутько, прокурор Олег Білоус та адвокат Станіслав Свириденко. Існує припущення, що між Татаровим та цими особами, які були об'єктом судового переслідування, існує системний зв'язок. Однак доказів того, що саме Татаров встановлював ці зв'язки, не виявлено. Навіть за його перебування на посаді заступника керівника Офісу Президента України він не мав офіційних кадрових повноважень. Однак фактично вплив на правоохоронний блок відомий. Важко уявити, що Офіс президента не впливав на формування керівництва цих органів. Маючи власних адвокатів та зв'язки в слідстві, прокуратурі, судах, можна взагалі впливати на рішення суду”, – заявив юрист Вадим Валько з Центру протидії корупції.

Розслідування вказує на те, що є підстави підозрювати, що ця неофіційна мережа, пов'язана з Олегом Татаровим, може використовуватися владою для вирішення ще багатьох скандальних справ. Олег Татаров був призначений на посаду заступника керівника Офісу Президента 5 серпня 2020 року. Попередньо він працював заступником начальника Головного слідчого управління МВС під керівництвом Віталія Захарченка під час Революції Гідності та керував кримінальними провадженнями щодо активістів цього періоду.

У вищезгаданій статті відзначається активна роль Олега Татарова, заступника голови Офісу Президента України, у науковому супроводі захисту дисертацій та його можливі зв'язки з ключовими особами судової системи, прокуратури та адвокатури. Вказується на наявність неофіційної мережі, пов'язаної з Татаровим, яка може бути використана владою для вирішення скандальних справ. Юридичні експерти висловлюють підозри щодо можливого впливу цієї мережі на судові рішення та використання її для політичних цілей. Розкрито біографічні дані Татарова та його попередні роботи, що вказують на його досвід у сфері правоохоронної діяльності. В цілому, стаття стверджує наявність потенційних системних зв'язків між Татаровим та ключовими фігурами правоохоронних органів, що може впливати на роботу судової системи та вирішення судових справ.

Математичний світ у Києві: четвертий унікальний музей у всесвіті

Організація Theirworld оголосила про свою грантову підтримку ряду освітніх ініціатив в Україні, серед яких найбільшим є проект зі створення музею математики у Києві. Вартість цієї ініціативи складатиме 5 мільйонів фунтів стерлінгів. Новий музей планується як унікальний освітній заклад, що включатиме понад 120 експонатів, розташованих у шести тематичних зонах. Крім того, передбачено створення "інноваційної лабораторії" для підвищення кваліфікації вчителів математики з усієї країни, що сприятиме залученню до навчання 300 000 учнів щороку. Відкриття музею заплановане на кінець поточного року, і його роботу розпочнуть з туру, спрямованого на підтримку дітей не лише у Києві, але й у сільських та віддалених регіонах. Також Theirworld має намір співпрацювати з Міністерством освіти і науки України над національною ініціативою з освіти та розвитку дітей, спрямованою на підтримку молодших школярів у важливих перших вісім роках їхнього життя. Їхній пакет підтримки передбачатиме забезпечення учням і вчителям, які постраждали від війни, доступу до цифрових пристроїв для навчання та викладання дистанційно. Theirworld — це дитяча благодійна організація, метою якої є подолання глобальної кризи освіти та реалізація потенціалу молодого покоління. Протягом часу війни в Україні та сусідніх країнах, організація вже допомогла роздати понад 70 000 ноутбуків студентам і вчителям завдяки співпраці з HP, Microsoft і фондом Першої леді Олени Зеленської.

• Організація Theirworld оголосила про підтримку освітніх проєктів в Україні, серед яких найбільшим є створення музею математики у Києві.

• Вартість проєкту складатиме 5 мільйонів фунтів стерлінгів, а музей буде включати понад 120 експонатів та "інноваційну лабораторію" для підвищення кваліфікації вчителів математики.

• Планується залучення до навчання 300 000 учнів щороку, а відкриття музею заплановане на кінець поточного року.

• Theirworld також планує співпрацювати з Міністерством освіти і науки України над національною ініціативою з освіти та розвитку дітей.

• Організація вже допомогла роздати понад 70 000 ноутбуків студентам і вчителям в Україні та сусідніх країнах.

Ці ініціативи спрямовані на покращення якості освіти та розвиток молодого покоління в Україні, зокрема в галузі математики, і мають потенціал стати важливим кроком у забезпеченні доступу до якісної освіти для всіх дітей країни.

Рада ухвалила законопроєкт про самовільне залишення військових частин та дезертирство під час війни

Верховна Рада України зробила важливий крок у напрямку вдосконалення законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Пропонується встановити, що під час дії воєнного стану:

– військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини та добровільно прибули до місця проходження служби, військова служба та дія контракту продовжується. Також поновлюються виплати та здійснення продовольчого, речового забезпечення, пільг і гарантій;

– розпочаті кримінальні провадження щодо військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини та добровільно прибули, не є підставою для відмови у продовженні військової служби та дії їхнього контракту.

«Міжнародний інвестиційний банк» Порошенка оштрафували за відмивання злочинних доходів

Національний банк України наклав штраф на «Міжнародний інвестиційний банк» (МІБ), який належить Петру Порошенку, на суму 20,5 мільйонів гривень за серйозні порушення у сфері фінансового моніторингу. За інформацією регулятора, банк Порошенка не виконував належним чином свої обов’язки щодо перевірки клієнтів і подавав недостовірну інформацію, що могло сприяти відмиванню грошей, здобутих злочинним шляхом. Рішення НБУ було […]

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в Овальний кабінет європейці розпочнуть детальну перевірку всіх крупних покупок нерухомості та бізнесу громадянами України, починаючи з лютого 2022 року. За інформацією джерел, перевірки пов’язані з інформованістю європейських структур про високий рівень корупції в Україні та побоювання, що кошти, якими громадяни України оперують за кордоном,  можуть мати […]

The post В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Законодавство України чітко передбачає, що громадяни, які мають статус інвалідів будь-якої з трьох груп, не підлягають мобілізації та мають право на відстрочку від служби. Винятком є тільки добровільна згода на службу за контрактом після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Особам, які отримали статус інваліда після 24 лютого 2022 року, необхідно підтвердити його через відповідну процедуру. Для цього діє обов’язкова перекомісія. Ті ж, хто отримав документи раніше, можуть скористатися цифровими сервісами, такими як застосунок “Резерв+”, для оформлення підтверджень онлайн.

Чи можна служити в армії, якщо є інвалідність?
Служба в армії для осіб з інвалідністю можлива лише на добровільній основі. Це передбачає проходження ВЛК, яка оцінює стан здоров’я та придатність до виконання завдань у Збройних силах України.

Попри анонси осені 2024 року про можливе скасування відстрочки для осіб із 3-ю групою інвалідності, таких змін у законодавстві не було ухвалено.

Які випадки звільняють від мобілізації без додаткового підтвердження?
Є ряд ситуацій, коли інвалідність не потребує додаткової перевірки:

  • Зміна групи інвалідності (зниження чи підвищення).
  • Отримання травм або поранень під час військової служби, що призвели до інвалідності.
  • Відсутність кистей, стоп або одного з парних органів.
  • Діагнози, як-от онкологія, розлади психіки, церебральний параліч, параліч кінцівок.
  • Важкі порушення інтелектуального чи загального розвитку.

Такі положення охоплюють переважно інвалідів 2-ї та 3-ї груп. Інваліди 1-ї групи автоматично звільняються від мобілізації через серйозність їхнього стану.На початок 2025 року законодавчі норми чітко гарантують право на відстрочку від служби для осіб з інвалідністю. Однак для уникнення непорозумінь важливо своєчасно підтверджувати статус, використовуючи як традиційні методи, так і цифрові інструменти.

The post Які категорії військовозобов’язаних за законом не підлягають мобілізації у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини