Четвер, 24 Липня, 2025

Зеленський підтвердив операції ЗСУ на території Бєлгородської області: “Війна має повертатися туди, звідки прийшла”

Важливі новини

День інженерно-авіаційної служби ЗСУ та вшанування святого Тарасія – що відзначають 25 лютого

Сьогодні в Україні відзначають День інженерно-авіаційної служби авіації Збройних сил України. Це професійне свято тих, хто забезпечує технічну готовність бойової авіації, займається ремонтом і обслуговуванням літаків та вертольотів, що є вкрай важливим для обороноздатності держави. Яке сьогодні, 25 лютого, церковне свято 25 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Тарасія, архієпископа Константинопольського. Ще в […]

The post День інженерно-авіаційної служби ЗСУ та вшанування святого Тарасія – що відзначають 25 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вимога активістів: 25 000 голосів підтримали петицію за мобілізацію працівників бюджетної сфери протягом трьох днів

Петиція, спрямована до президента, заручилася підтримкою 25 тисяч голосів протягом лише трьох днів. Її ініціатор виступає з пропозицією надати пріоритетне право на прийом на роботу в державні, комунальні підприємства та правоохоронні органи демобілізованим з ЗСУ після початку повномасштабної війни. Цікаво, що аналогічна петиція від нардепа Дубінського з набором необхідних голосів (№22/204852-ЕП) зайняла 87 днів, притому лише завдяки підтримці великих телеграм-каналів. Зараз же, ця петиція вже на "розгляді" президента протягом 4,5 місяців. Порівняно з восени 2023 року, коли громадяни не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, зараз навіть із необхідністю авторизації такі петиції набирають голоси за лічені дні. Це свідчить про зростання зацікавленості та активності громадян у сфері впливу на державну політику.

Висновки до цієї статті можна зробити наступні:

• Громадяни проявляють зростаючий інтерес та активність у впливі на державну політику шляхом підпису петицій.

• Мобілізація правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери викликає значний інтерес серед громадян.

• Швидкість збору голосів за петицією свідчить про актуальність та важливість даного питання для суспільства.

• Порівняно з попередніми ініціативами, спрямованими на мобілізацію державних службовців, спостерігається зростання уваги громадян до цієї проблеми.

• Петиції стають ефективним інструментом взаємодії громадян з владою та впливу на процеси в державі.

Загалом, висновки показують, що громадяни активно залучаються до демократичних процесів та проявляють бажання впливати на прийняття важливих рішень у країні.

Захід обговорює з українським урядом закінчення війни в обмін на вступ в НАТО – Financial Times

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Тобто, війна закінчується без повернення Україні захоплених Росією територій, але водночас підконтрольна Києву частина України вступає в НАТО і на неї поширюються гарантії безпеки Альянсу. Але вони не поширюються на захоплені РФ землі, які, однак, юридично продовжують вважатися українською територією.

Ідеться про «німецьку» модель, про яку раніше говорив (https://t.me/stranaua/171672) екс-генсек НАТО Столтенберг, що закликав закінчити війну по лінії фронту і прийняти до Альянсу тільки підконтрольну Києву частину України. Так само як під час холодної війни членом НАТО була тільки Західна Німеччина.

«Західні дипломати і, дедалі частіше, українські чиновники приходять до думки, що значущі гарантії безпеки можуть стати основою для узгодженого врегулювання, в якому Росія зберігає де-факто, але не де-юре, контроль над усією або частиною української території, яку вона наразі займає. Ні Київ, ні його прихильники не пропонують визнати суверенітет Росії над п’ятою частиною території України. Те, що передбачається, – це негласне визнання того, що ці землі мають бути відновлені дипломатичними засобами в майбутньому. Навіть це, зі зрозумілих причин, є делікатним питанням для українців, особливо коли представляється як основа компромісу з Москвою. Поступитися землею для отримання членства в Нато може бути «єдиною грою в місті», як сказав нам західний дипломат, але для українців це залишається табу, принаймні на публіці.

Ідея також набирає обертів в офіційних колах.

«Я не думаю, що повне відновлення контролю над усією територією є обов’язковою умовою», – сказав Петр Павел, президент Чехії та колишній генерал Нато, газеті Novinky a Právo.

«Якщо є демаркація, навіть адміністративний кордон, то ми можемо розглядати [це] як тимчасове і прийняти Україну до складу НАО на території, яку вона контролюватиме на той час», – сказав Павел.

Як вважає американський історик холодної війни Мері Саротт, Україна має визначити оборонний військовий кордон, що обороняється, погодитися постійно не розмежовувати війська або ядерну зброю на своїй території, якщо тільки вона не погрожує нападом, і відмовитися від застосування сили за межами цього кордону, окрім як з метою самооборони (тобто, не намагатися військовим шляхом повернути захоплені РФ території – Ред.)», – пише видання.

При цьому Financial Times визнає, що ця ідея («НАТО в обмін на території») має труднощі в реалізації. Як через позицію Росії (яка категорично проти членства України в Альянсі), так і через відсутність чіткого розуміння, чи готові на це йти США та інші країни НАТО.

«Існує також велике питання про те, чи будуть США, не кажучи вже про своїх європейських союзників, готові взяти на себе зобов’язання, необхідні для захисту України всередині Альянсу. Адміністрація Байдена досі відмовлялася зрушити з місця питання про прискорене членство Києва. Чи буде президент Камала Гарріс ставитися до цього по-іншому? Чи може Дональд Трамп уявити собі західнонімецьку модель як частину його запропонованої «угоди» щодо припинення війни? Чи може Зеленський продати це своєму народу?», – ставить запитання Financial Times.

НАЗК виявило у декларації топчиновника Києва порушення на 24 мільйони

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило масштабні порушення у декларації Дениса Беспалова — заступника директора з підготовки будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва». За даними НАЗК, сума недостовірних відомостей становить 24,23 мільйона гривень, що є підставою для кримінальної відповідальності. Беспалов не задекларував квартиру площею 53,3 м² у Києві, вартістю понад 3,5 […]

28 квітня: яке сьогодні свято та що важливо знати

Сьогодні в Україні відзначають одразу кілька важливих дат. Це День охорони праці та День працівників швидкої медичної допомоги — професійні свята, присвячені людям, які щоденно стоять на захисті здоров’я і життя інших. Крім того, для вірян 28 квітня — це день пам’яті святителя Кирила, архієпископа Олександрійського. Святитель Кирило був одним із визначних діячів християнства, відомим […]

Президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив дії підрозділів Збройних сил України на території Бєлгородської області Російської Федерації. У своєму вечірньому зверненні 7 квітня він наголосив на стратегічному значенні бойових дій у прикордонних районах РФ для зниження тиску на українські позиції та захисту прикордонних регіонів.

«Фронт, наша присутність на Курщині та в Бєлгородській області – це наші активні дії в прикордонних районах ворога. І це абсолютно справедливо: війна повинна повертатися туди, звідки вона прийшла», – заявив Зеленський.

Президент розповів, що заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо поточної ситуації на фронтах. За словами Зеленського, українські сили діють не лише на лінії державного кордону, а й у «сірій зоні» та безпосередньо на території противника.

Зменшення тиску на інших напрямках
Операції на території Курської та Бєлгородської областей мають важливе значення для розвантаження інших ділянок фронту. Президент окремо відзначив, що завдяки цим діям вдалося знизити інтенсивність атак російських військ на Донеччині.

«Завдяки хоробрості наших воїнів на Курщині вдалося зменшити тиск на інших напрямках фронту», – підкреслив він.

Подяка штурмовому полку
Президент висловив особливу подяку 225-му штурмовому полку ЗСУ, який бере активну участь у бойових діях на території Бєлгородщини. «Молодці, хлопці!» – сказав він, наголосивши на їхній професійності та рішучості.

Загроза залишається
Попри активні дії українських підрозділів, розвідка фіксує підготовку Росії до нових наступів. Основні загрози спрямовані на Сумську, Харківську та Запорізьку області.

Зеленський підкреслив, що головна мета українських дій – максимальний захист української землі та цивільного населення, зокрема мешканців прикордонних громад, які постійно перебувають під вогневим тиском.

Останні новини