П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Важливі новини

Росія не повинна бути недоторканною – Подоляк

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

В інтерв’ю Подоляк зазначив, що Росія використовує свої прикордонні території для розміщення артилерії, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), невеликих авіаційних баз і пускових установок для балістичних ракет. Це дозволяє їй наносити масштабні удари по цивільному населенню інших країн, одночасно перебуваючи під ілюзією, що її власні території залишаться недоторканими.

“Це війна без правил ведення війни”, — відзначив Подоляк, підкреслюючи, що Росія вважає свої території недоторканими, нехтуючи законами війни. Вона сподівається, що ніхто не зможе завдати шкоди її логістичній та інфраструктурній системі на території РФ.

Подоляк вважає, що Україні потрібно скористатися двома основними шляхами для зміни цього підходу. Перший — це руйнування військової інфраструктури Росії на її території через сухопутні операції. Він вважає, що Україна має можливість і необхідність здійснювати такі операції, щоб захистити свої прикордонні області.

Другий шлях — завдання далекобійних ударів по глибині Росії. Подоляк підкреслює необхідність масштабних і регулярних ударів, для яких потрібні значні запаси ракет і відмова від “неформальних заборон” на використання цих ракет на території РФ.

Міністр Чернишов став рекордсменом серед урядовців за статками

Міністр національної єдності України Олексій Чернишов задекларував понад 176 мільйонів гривень, ставши найзаможнішим урядовцем чинного складу Кабінету Міністрів. У його декларації також зазначено $490 тисяч готівки, п’ять квартир, а також приватну колекцію елітних годинників, творів мистецтва та рідкісних книг. Про це стало відомо з поданої декларації за 2024 рік, яку Чернишов оприлюднив відповідно до вимог […]

Готуючись до нової хвилі: Як приватні інформаційні компанії реагують на можливий Майдан-3 в Україні

Українська політична арена знову огортається хмарами нестабільності, що викликає серйозну тривогу серед керівництва країни. Недавно президент Володимир Зеленський разом з представниками правоохоронних органів та спецслужб висловили обурення щодо загрози можливого державного перевороту. За словами спікера Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Андрія Юсова, Росія налагоджує активні заходи з дестабілізації ситуації, купуючи українські телеграм-канали та створюючи тисячі фейкових акаунтів для ботів. Все це свідчить про новий етап інформаційної війни Росії проти України.

Згідно з опублікованим матеріалом в газеті Washington Post, російські сили запустили обширну інформаційну кампанію з метою дискредитації президента Зеленського. Серед відомих журналістів акцентується увага на зв'язку російського Інформаційно-психологічного центру "Дев'ятий вал" з організацією провокацій проти України. Відомо, що цей центр має на меті посилення позицій Росії у відносинах з ЄС та США, а також намагається вплинути на публічну думку стосовно переговорів з Росією та розподілу уваги до України.

Аналізуючи діяльність російського Інформаційно-психологічного центру, не можна виключити його участь у плануванні "дискредитації влади" в Україні. Раніше російські структури активно пропагували розкол між Офісом Президента та військовими та розповсюджували претензії Заходу до України. Ймовірно, вони також брали участь у плануванні можливого державного перевороту з метою поглиблення хаосу, що може призвести до розпаду фронту та втрати Україною своєї незалежності та суверенітету.

У висновку можна зазначити, що ситуація в Україні набуває все більшої напруженості через можливий державний переворот та активні дії Росії щодо дестабілізації політичної та інформаційної ситуації в країні. Інформаційна війна, яку веде Росія проти України, набуває нових розмірів через використання телеграм-каналів, соціальних мереж та інших медіа-платформ для поширення дезінформації та дестабілізації ситуації. Важливою є увага та реакція українських владних структур на ці загрози та прийняття відповідних заходів для захисту національних інтересів та державної безпеки.

Угорщина заблокувала початок переговорів про вступ України до ЄС

Угорщина знову виступила проти інтеграції України в Європейський Союз, заблокувавши відкриття першого кластеру переговорів щодо членства. Кластер під назвою “Основи” , що охоплює питання права верховенства , має стати відправною точкою на шляху України до ЄС. Про це повідомило польське видання RMF24 з посиланням на європейський дипломат. Зазначається, що Польща, яка нині головує в Раді ЄС, […]

The post Угорщина заблокувала початок переговорів про вступ України до ЄС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ЗСУ ведуть активну оборону та виснажують наступальні дії ворога

Ситуація на передовій залишається вкрай напруженою, а кількість зіткнень між Збройними Силами України та російськими окупаційними військами продовжує зростати. За даними останніх зведень, лише за сьогоднішній день відбулося 64 бойові столкновіння, що демонструє інтенсивність ведення бойових дій та високий рівень активності українських захисників. Напади окупантів змушують наших військових демонструвати сильну оборону та готовність відстоювати незалежність та територіальну цілісність України.

Про це йдеться в зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на 17:00 вівторка, 4 червня. Терористичні війська зі своїх позицій продовжують обстріли артилерією прикордонних районів Сумської та Чернігівської областей.

Так, з Нових Юрковичів (Росія) був здійснений артилерійський удар по Хрінівці, з Нової Погощі (Росія) по Старій Гуті, зі Зернового (РФ) по Хліборобу, з Гуровки (РФ) по Михальчиній Слободі.

Харківщина знову перебуває під обстрілами агресора. Зокрема, з напрямку Шебекіно (Росія) на Вовчанськ було здійснено три авіаційні удари, при цьому окупанти використали сім керованих авіаційних бомб. Окіп і Ветеринарне ворог атакував вертольотами МІ-8 з використанням по 10 НАРів на кожен населений пункт. Загалом на цьому напрямку від початку доби відбулося три боєзіткнення без успіху для противника.

На Куп’янському напрямку російські окупанти трохи активізувались і використовують авіацію. Нашим захисникам вдалося відбити вісім штурмових дій ворога. Тривають ще три бойові зіткнення поблизу Стельмахівки та Берестового. Сили оборони успішно відбивають напади противника.

На Краматорському напрямку триває бій в районі Андріївки. Одночасно місто Слов’янськ зазнало ракетного удару. Також постраждали селище Дружба (було використано 16 некерованих авіаційних ракет) та селище Північне (10 – ракет).

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів.

Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко.

Серед ключових положень — конкретизація категорій осіб, які не підлягають мобілізації за умови відповідності критеріям.

Хто зможе отримати відстрочку

Відповідно до законопроєкту, відстрочку отримають:

  • учні професійно-технічних училищ та студенти коледжів, які вступили не пізніше, ніж за рік до досягнення граничного віку для мобілізації;

  • студенти університетів, які вперше здобувають певний рівень вищої освіти;

  • докторанти, інтерни та лікарі-резиденти — за умови, що навчаються на відповідному рівні вперше;

  • наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, які працюють на не менше ніж 0,75 ставки у закладах усіх рівнів освіти — від шкіл до наукових установ;

  • педагоги закладів позашкільної освіти (наприклад, керівники гуртків), якщо вони були офіційно працевлаштовані до початку 2025 року.

Також важливою умовою для студентів є те, що на момент вступу до закладу освіти вони не мали досягти 25-річного віку, а навчання має відбуватись за денною або дуальною формою.

Хто втратить право на відстрочку

Не зможуть отримати відстрочку:

  • чоловіки віком від 25 років, які вже мають вищу освіту і вдруге здобувають освіту на тому самому або нижчому рівні;

  • особи, які почали навчання за кордоном після 24 лютого 2022 року.

Новий законопроєкт спрямований на усунення правових прогалин та запобігання зловживанням із фіктивним навчанням для уникнення мобілізації. У разі схвалення парламентом, документ може стати важливим етапом у врегулюванні питань бронювання та відстрочки в умовах воєнного стану.

Останні новини