Четвер, 24 Липня, 2025

Одна ракета кожні три години: чи здатна на це Україна

Важливі новини

Українські науковці – бомжі, чи як МОН зневажає своїх академіків

Фурса у своїй статті намагається розглянути проблему з різних аспектів, не уникаючи при цьому непопулярних, але важливих істин про роль оподаткування в економіці країни, що перебуває у стані війни.

«Чим займається український вчитель або студент за кордоном – не питання української держави. Вона не питає, чи він студент, чи він бомжує», – сказав Винницький.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук, присутня на нараді, спробувала зупинити свого колегу, зауваживши: «Пане, Михайле, ну що це ви таке говорите?». Однак це не змогло завадити хвилі критики, яка накотилася після публікації відео.

Доктор гуманітарних наук Павло Левчук, який також був на нараді, висловив своє обурення у Facebook, вказуючи на неприйнятність таких висловлювань. Його підтримала українська письменниця та правозахисниця Анастасія Мельниченко, яка назвала заяви Винницького принизливими для українських науковців, що працюють за кордоном.

Мельниченко зазначила, що в той час, як Росія активно просуває свої наративи у західних університетах, українські науковці отримують підтримку від західних інституцій. Вони публікують наукові статті, пишуть монографії та впроваджують стандарти західної академії в Україні. Однак, за словами активістки, Міністерство освіти не вважає їх важливими для держави.

«Але для МОН ми “бомжі”, і “не науковці”. І МОН в особі Винницького всіляко демонструє, що ми державі Україна не потрібні», – додає Мельниченко.

Наступного року Мельниченко працюватиме в університеті Турку на спеціально створеній позиції для українських аспірантів. Вона матиме можливість проводити дослідження, користуватися університетською інфраструктурою та співпрацювати з провідними дослідниками. За її словами, українські науковці мають чудові можливості за кордоном, але держава не цінує їхнього внеску.

Винницький не коментував цей інцидент, і від очільника МОН Оксена Лісового також не було жодних заяв з цього приводу.

Скандали з фальшивими бойовими винагородами на Донеччині, військові та правоохоронці у центрі скандалу

У Донецькій області виявлено серйозне порушення, пов'язане з використанням державних коштів у військовій сфері. Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про розкриття схеми, яка стосується незаконного нарахування та виплати "бойових" доплат.

За даними розслідування, протягом шести місяців десять військовослужбовцям, які перебували поза Донецькою областю та не брали участі у військових діях, незаконно нараховували по 100 тисяч гривень кожному. За кермом цієї схеми були командир частини та його спільники, які перераховували велику частину отриманих коштів на вказані командуванням рахунки.

Сума завданих державі збитків склала майже 3,5 мільйона гривень, з яких понад 2 мільйони гривень отримали організатори схеми. Обвинувальний акт вже направлено до суду за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають серйозні покарання, у тому числі позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Крім того, ще один випадок фальшивих бойових нарахувань був виявлений серед правоохоронців тієї ж області, де чотири посадовці правоохоронних органів незаконно перераховували бойові доплати своїм підлеглим. Збитки від цієї схеми оцінюються в понад 2,6 мільйона гривень.

Фальшиві довідки за 14 тисяч: судять посадовицю ТЦК на Закарпатті

У Закарпатській області передано до суду справу щодо масштабної схеми незаконного оформлення документів про непридатність до військової служби. Серед фігурантів — співробітниця терцентру комплектування Оксана Лівик, яку слідство вважає однією з організаторок злочинної групи. Про це повідомив журналіст Віталій Глагола з посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Західного регіону. За даними правоохоронців, група діяла […]

На Дніпропетровщині викрито шахраїв, які ошукали родини військових на 5 млн грн

Правоохоронці Дніпропетровської області викрили двох учасників організованої злочинної групи, які обманом заволоділи коштами родичів українських військових. Про це повідомила пресслужба Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Зловмисники діяли цинічно: вони знаходили в соцмережах дописи про зниклих безвісти або полонених захисників України та пропонували фіктивну допомогу в їхньому визволенні або лікуванні. Для цього вимагали передплату. […]

Начальник управління патрульної поліції Одеської області влаштував ДТП

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Водій Mitsubishi не поступився дорогою Suzuki, внаслідок чого сталося зіткнення.

«Пасажиром авто Suzuki дійсно був заступник начальника управління, який отримав травми. Також травмувалася його дружина, яка, власне, і керувала автомобілем», – заявили в поліції.

Повідомляють, що поліцейський начальник і його дружина були тверезими, а водій другої машини п’яним.

Зазначимо, що раніше сьогодні одеські пабліки писали, що саме заступник начальника поліції Артем Хілініченко був за кермом автомобіля, який перебував у стані алкогольного сп’яніння після відвідування ресторану. Коли сталася ДТП, він, як стверджують телеграм-канали, попросив дружину пересісти за кермо.

Після цих повідомлень і вийшла заява патрульної поліції зі спростуванням причетності Хілініченка до ДТП. Раніше відомство про цю аварію нічого не повідомляло.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Згідно з дослідженням Forbes Ukraine, ключовим питанням залишається вартість виробництва. Підрахунки видання “Мілітарний” свідчать, що виготовлення трьох тисяч ракет обійдеться щонайменше в 3 мільярди доларів. Це не враховує витрати на закупівлю нових верстатів і розширення виробничих потужностей.

Чи реальні ці темпи? Експерти мають різні точки зору. Директор компанії Defense Express Сергій Згурець зазначає, що для досягнення мети потрібно виготовляти вісім ракет на добу, або одну кожні три години. Це темпи, які перевищують навіть потужності Росії у сфері ракетобудування.

Водночас, реалізація цього проєкту вимагатиме розв’язання кількох критичних питань:

План Зеленського виглядає амбітним і перспективним, однак його реалізація потребує значних зусиль, фінансування та міжнародної координації. Якщо Україні вдасться подолати всі виклики, це може стати проривом у військовій сфері та значно посилити її позиції у війні.

Останні новини