Субота, 19 Квітня, 2025

Спецслужби РФ активізували вербування українців через соцмережі

Важливі новини

В Гостомелі не залишилося жодного працюючого дитячого садочка

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

На зустрічі були присутні різні представники місцевої влади, які повідомили, що роботи з відновлення садочка знаходяться на етапі коригування проекту і продовжуються. Проте, на жаль, садочок «Веселка» не зустріне дітей і в 2024 році.

Це викликало занепокоєння серед батьків, адже жоден дошкільний навчальний заклад у Гостомелі не функціонує з моменту деокупації міста. Гостомель був одним з найбільш постраждалих населених пунктів Київщини під час російської агресії у 2022 році. Відтоді батьки постійно звертаються до влади з проханнями про відновлення інфраструктури, зокрема дитячих садочків.

Зібрання батьків стало важливою подією, яка відобразила бездіяльність Гостомельської військової адміністрації, що призвела до зупинки ремонтних робіт. Наближається початок нового навчального року, але перспективи відновлення дошкільних закладів у Гостомелі виглядають невизначеними.

Ця ситуація ставить під питання можливість нормального функціонування освітньої інфраструктури у постраждалому регіоні та потребує термінового вирішення з боку відповідальних органів.

Інвестиції в мову: майбутнє української мови до 2030 року

Кабінет Міністрів України затвердив нову Державну цільову національно-культурну програму, спрямовану на комплексний розвиток та ефективне функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя до 2030 року. Це важливий крок у зміцненні мовної політики держави та збереженні культурної ідентичності. Нова програма отримала підтримку через розпорядження Кабінету Міністрів від 15 березня 2024 року № 243-р. На реалізацію програми передбачено близько 7,8 мільярдів гривень, з яких 7,6 мільярдів гривень виділяються з державного бюджету, а 200 мільйонів гривень — з місцевих бюджетів.

Згідно з обґрунтуванням, рішення Конституційного суду України від 14 липня 2021 року вказало на використання Російською Федерацією "мовного питання" як інструменту геополітичної експансії. У документі підкреслено, що загроза українській мові є загрозою національній безпеці та існуванню держави. Факти лінгвоциду, виявлені після вторгнення Російської Федерації в Україну у 2022 році, підкреслюють цю загрозу.

Основними завданнями програми є:

Забезпечення доступності української мови у всіх сферах суспільного життя, включаючи освіту, мас-медіа, культуру та державну службу.Розвиток і підтримка української мови як національного надбання та засобу формування національної свідомості.Захист української мови від негативного впливу зовнішніх чинників, зокрема від пропаганди агресора та інформаційної війни.Стимулювання досліджень та наукових розробок в галузі лінгвістики та мовознавства для підвищення ефективності впровадження мовної політики.Проведення масових інформаційно-просвітницьких заходів для підвищення обізнаності громадян з питань мовної політики та важливості збереження української мови як символу національного єднання.Реалізація цієї програми буде сприяти зміцненню мовної самосвідомості громадян, підвищенню ролі української мови в суспільному житті та збереженню культурного різноманіття України.

Українська мова є одним із ключових складників національної ідентичності та культурного доробку українського народу. Затвердження нової Державної цільової національно-культурної програми, спрямованої на розвиток та зміцнення української мови, є кроком вперед у забезпеченні її захисту та просуванні як важливого елементу національного самовизначення. Виділення значних коштів на підтримку програми свідчить про серйозність намірів української держави щодо розвитку мовної сфери.

Програма передбачає широкий спектр заходів, спрямованих на підтримку та поширення використання української мови у всіх сферах суспільного життя. Особлива увага приділяється захисту мови від негативного впливу зовнішніх чинників та стимулюванню її вивчення та використання серед населення. Підтримка наукових досліджень у галузі мовознавства також є важливим кроком у покращенні мовної політики держави.

Враховуючи сучасні виклики та загрози, пов'язані з мовною сферою, прийняття цієї програми є важливим кроком у зміцненні мовної самосвідомості та культурної ідентичності українського суспільства. Реалізація програми до 2030 року сприятиме збереженню та розвитку української мови як символу національного єднання та різноманіття культурної спадщини України.

Син скандальної чиновниці МСЕК купив розважальний центр у пацієнта маминої комісії

У Хмельницькому розгортається черговий скандал навколо можливої корупційної схеми із збагаченням посадовців. Цього разу в центрі уваги – родина очільниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи. Її син Олександр Крупа, за місяць до обшуків у матері, став власником великої комерційної нерухомості – молодіжного розважального центру на 1,3 тисячі квадратних метрів. Ціна угоди вражає: 1 […]

The post Син скандальної чиновниці МСЕК купив розважальний центр у пацієнта маминої комісії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Менше фастфуду, більше користі: 5 способів покращити раціон

Сучасний ритм життя змушує багатьох людей вдаватися до споживання оброблених продуктів , які складають велику кількість цукру, солі, консервантів і трансжирів. Однак перехід на більш натуральний раціон можливий навіть у напруженому графіку. Експерти поділилися простими, але ефективними методами, які додатково зменшують кількість обробленої їжі у вашій раціоні. У сучасному світі в нас є великий вибір […]

The post Менше фастфуду, більше користі: 5 способів покращити раціон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Власний Starlink: Україна починає випуск супутникових терміналів

Українська компанія Stetman підписала ліцензійну угоду зі шведською фірмою Requtech про виробництво супутникових терміналів, які можуть стати альтернативою Starlink. Про це повідомив генеральний директор Stetman Дмитро Стеценко на своїй сторінці у Facebook. За його словами, ідеться про серійне виробництво терміналів на базі шведської моделі Resa. Це пласкі антени, схожі на ті, що використовуються у наземних […]

З початку 2024 року Росія значно посилила спроби вербування українців для вчинення терактів, диверсій та перешкоджання діяльності Збройних сил України. Про це заявив заступник голови Національної поліції України Андрій Нєбитов в ефірі телемарафону.

“З початку 2024 року спецслужби РФ почали активне вербування наших громадян через соцмережі з метою вчинення терактів, пошкодження майна, перешкоджання законній діяльності ЗСУ і, звичайно, вчинення диверсійних дій. Якщо брати окремі випадки підпалу авто військовослужбовців, то станом на сьогодні ми зафіксували вже 341 такий злочин”, – зазначив Нєбитов.

Російські спецслужби використовують соціальні мережі для залучення українців до протиправної діяльності. Через маніпуляції та провокації вони підбурюють людей до скоєння терактів і підпалів майна військовослужбовців. У 219 випадках паліям уже повідомили про підозри.

На відміну від попереднього року, коли такі дії були одиничними, у 2024 році ця діяльність набула системного характеру. Пік злочинів припав на весняно-літній період, але завдяки профілактичним і оперативним заходам вдалося знизити їхню кількість.

За словами Нєбитова, кількість підпалів автомобілів військових є лише вершиною айсберга. Вербування охоплює ширший спектр діяльності, включаючи організацію терактів, пошкодження інфраструктури та поширення фейкових новин для дестабілізації ситуації в Україні.

“Масова, системна робота спецслужбами РФ розпочалася саме на початку 2024 року. Переважна кількість цих випадків припала на весну-літо, але завдяки затриманням певних учасників кількість злочинів вдалося значно зменшити”, – додав він.

Національна поліція України закликає громадян бути обачними та не піддаватися на провокації в соцмережах. Важливо повідомляти про підозрілу активність, щоб зменшити ризик вербування.

The post Спецслужби РФ активізували вербування українців через соцмережі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини