Середа, 23 Липня, 2025

У Польщі перші добровольці з “Українського легіону” підписали контракти із ЗСУ

Важливі новини

Тарифи на електроенергію в Україні з 1 березня 2025 року: що зміниться?

З 1 березня 2025 року в Україні набуде чинності новий тариф на електроенергію, який становитиме 4,32 грн за 1 кВт*год. Цей тариф буде діяти до 30 квітня 2025 року, після чого можливі два варіанти: або збільшення вартості електроенергії, або продовження терміну дії постанови ще на рік. За звичаєм, обговорення щодо підвищення тарифу зазвичай фіналізуються в […]

The post Тарифи на електроенергію в Україні з 1 березня 2025 року: що зміниться? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нові функції в “Резерв+”: повідомлення про розшук і виправлення даних

У застосунку “Резерв+” з’явилися нові сервіси, які дозволяють військовозобов’язаним отримувати розширену інформацію з реєстру “Оберіг” та слідкувати за змінами в особистих даних. Про це повідомили у Рівненському обласному ТЦК та СП. Щоб скористатися оновленнями, потрібно оновити додаток до останньої версії. Після цього користувачі зможуть: отримувати повідомлення про зміни в реєстрі “Оберіг” (наприклад, про подання або […]

Зимові свята в Україні: колядки, щедрівки та посівалки – традиції, які збереглися донині

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Нагадаємо, що у вересні 2023 року ПЦУ перейшла на новий церковний календар. Відтоді змінилися дати, коли колядують, щедрують і посівають. Ми розповімо, коли варто бажати сусідам щасливих свят за новим стилем.

Традиційна дата, коли колядують в Україні – це Різдво 2024, яке відзначають 25 грудня. Ось чому чимало красивих колядок оспівують народження Ісуса. Колядувати можна не тільки в саме свято, а й у Святвечір 24 грудня.

Колядки можна співати в будь-якому віці. У цих піснях прийнято захоплюватися побутом господарів, бажати їм достатку і міцного здоров’я. А в нагороду колядники отримують монету або гостинець. Як правило, що краще виконана пісня, то щедрішими будуть господарі.

В Україні чітко визначена дата, коли щедрувати дітям – це переддень Нового року 31 грудня. Віряни цього дня відзначають Щедрий вечір або свято Маланки.

Щедрівки, як і колядки, вихваляють господарство і містять побажання достатку в новому році. Зрозуміло, не обходиться і без прохання дати щедрувальникам чогось смачного. В Україні ці пісні заведено виконувати у святкових костюмах Василя, Кози і Меланки та інших персонажів. Виконання щедрівок перетворюється на справжню театралізовану виставу.

Посівають українці здавна на Старий Новий рік або церковне свято Василя, яке за новим стилем настає 1 січня.

Традиційно посівають в Україні тільки хлопчики та чоловіки. Посівалки присвячені настанню нового року та побажанню достатку в домі. Аби слова були переконливішими, під час пісні поріг господарів оселі обсипають зерном – на гарний урожай улітку.

Якщо ви досі дотримуєтеся старого церковного стилю, то дати зимових розваг будуть такі:

Раніше ми публікували повний православний календар на 2025 рік, у якому назвали найважливіші церковні свята прийдешнього року.

Ощадбанк з липня почне блокувати старі та неактивні картки: кого це стосується

Ощадбанк оголосив про масштабне оновлення клієнтських рахунків, яке стартує вже з 1 липня 2025 року. У межах цього процесу буде автоматично анульовано частину банківських карток, зокрема ті, що вичерпали термін дії або тривалий час не використовувалися. Згідно з повідомленням фінустанови, оновлення охопить картки, термін дії яких завершився або закінчується до березня 2025 року включно. Якщо […]

Напруження на Борівському напрямку, окупанти зміцнюють атаки та готуються до наступу

На Борівському напрямку в Харківській області загострилася напружена ситуація, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, російські війська посилюють атаки і наносять значні завдання інфраструктурі регіону.

За останні дні військові конфлікти на цьому напрямку суттєво загострились, що призвело до погіршення гуманітарної ситуації та збільшення загрози для мирного населення. Місцеві влади вживають заходів для забезпечення безпеки мешканців та зменшення негативних наслідків конфлікту на життя регіону.

Військові дії неодмінно впливають на економічну і соціальну ситуацію у районі, що змушує місцеве населення входити в період напруженого очікування та приймати важливі рішення щодо свого майбутнього.

За його словами, Борівський напрямок визнається окупантами як потенційно небезпечний, а російські збройні сили формують ударні угрупування для наступу. Цю інформацію він оприлюднив у своєму Telegram каналі.

“Ми маємо дані від наших військових про формування певного ударного угрупування, це не перший раз”, – зазначив Олег Синєгубов.

Він підкреслив, що ці дії росіян демонструють їхні наміри активізувати ворожий наступ на Борівському напрямку, зосереджуючись на атаках і обстрілах населених пунктів, а також порушуючі логістичні об’єкти і шукаючи слабкі місця в українській обороні.

Голова Харківської ОВА також підкреслив, що на території Борівської громади проживає 580 дітей, з яких 33 можуть потребувати примусової евакуації з п’яти населених пунктів “помаранчевої зони” – Загризове, Богуславка, Шийківка, Маліївка, Нова Кругляківка. Вже було евакуйовано десять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Олег Синєгубов додав, що росіяни зазнають втрат в особовому складі, але щотижня прибувають свіжомобілізовані. Українські військові успішно тримають свої позиції, і хоча ситуація на Харківщині залишається напруженою, захисники продовжують зміцнювати оборонні заходи.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

У польському місті Любліні, на базі рекрутингового центру при Генеральному консульстві України, перша група добровольців “Українського легіону” офіційно уклала контракти зі Збройними силами України. Про це повідомляє “Укрінформ”, у вівторок, 12 листопада.

Керівник рекрутингового центру запросив кожного добровольця по черзі підписати контракт, із яким вони ознайомилися заздалегідь.

За словами представника центру Петра Горкуші, на сьогодні заявки на вступ до “Українського легіону” подали вже понад 600 осіб.

Цей добровольчий підрозділ ЗСУ створено в межах безпекової угоди, яку в липні підписали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві. Одним із ключових пунктів цієї угоди є організація підготовки українських військових підрозділів на території Польщі.

Після підписання контрактів добровольців направлять на полігон поблизу Любліна для проходження базового навчання за стандартами НАТО. Навчальний курс триватиме 35 днів під керівництвом інструкторів з країн-членів Альянсу. Для тих, хто потребуватиме додаткового вишколу за спеціалізацією, передбачено подальшу підготовку в інших місцях.

Добровольці мають можливість підписати контракт на три роки або до завершення особливого періоду.

За домовленістю сторін, Україна забезпечує учасників Легіону військовою формою та медикаментами, тоді як Польща надає інфраструктуру, техніку та озброєння для навчання. Питання про повне оснащення підрозділу польською технікою й озброєнням для його подальшого відрядження до України все ще перебуває на стадії обговорення.

Нагадаємо, 3 жовтня Міноборони повідомило про початок прийому документів у Польщі від громадян України, які висловили бажання вступити до лав Сил оборони в “Український легіон”.

Уряд Чехії стежить за формуванням “Українського легіону” в Польщі та розглядає можливість участі в цьому проєкті.

Останні новини