Субота, 19 Квітня, 2025

Як бізнесмен Максим Луньов допомагає українським корупціонерам приховати мільйонні статки

Важливі новини

Ростислав Шурма “покриває” схеми банку “Альянс” та його власника Павла Щербаня – ЗМІ

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Завдяки близьким стосункам із Павлом Щербанем – головою наглядової ради банку – Шурма може відбивати “атаки” НБУ на “Альянс”, а також забезпечити протекцію для банку перед правоохоронними органами, вважають журналісти.

Банк “Альянс” став широко відомий завдяки скандалу з хабарем, який від імені банку мав дати детективам НАБУ і прокурорам САП адвокат юридичної компанії Miller Олексій Носов у справі про завдання збитків “Укренерго”. Попри те, що формально головним акціонером є Олександр Сосіс, колишній голова правління страхової компанії АСКА Ріната Ахметова, насправді все вирішує голова наглядової ради, 40-річний Павло Павлович Щербань.

Згідно із даними з відкритих джерел, Щербань працює в банківському секторі близько 18 років. Він працював у “Промінвестбанку”, банку “Володимирський”, “Південкомбанку” друга Віктора Януковича-молодшого по автогонкам Руслана Циплакова. Також працював у схемних банках “Апекс” та “Стандарт”, а також в Таскомбанку. З середини 2018 року Щербань був заступником голови й в.о. голови правління, а з серпня 2021 року – очолює наглядову раду банку “Альянс”. В липні 2023 року Антимонопольний комітет дозволив йому придбати понад 25% акцій установи.

Журналісти стверджують, що Щербань є кумом Ростислава Шурми, з яким вони ймовірно, познайомилися близько десяти років тому під час структурування низки схемних угод. Це невиконання умов за гарантіями, хронічне ігнорування нормативів Нацбанку, особливо в частині рівня ризику на одного клієнта, корупційні скандали й штрафи за порушення правил фінмоніторингу – сукупно всі ці фактори уже давно повинні були накликати на банк тимчасову адміністрацію”, — йдеться в статті. Утім, банк фізично нібито захищає Шурма.

Автори відзначають, що у Шурми є бізнес-інтереси й в інших компаніях Щербаня. “По-перше, йдеться про газовидобувну компанію “Віва Експлорейшн”, якою Щербань формально володіє разом із геологом Сергієм Думенком через кіпрську фірму I. F. Exploration Company Limited. Згідно з даними профільних ЗМІ, компанія володіє ліцензією на геологічне вивчення у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти, газу природного та конденсату на Старомізунській площі в Івано-Франківській області терміном дії до 2033 р”, – йдеться в матеріалі.

Другий цікавий актив в розпорядженні Щербаня, за яким може стояти заступник глави Офісу Президента – це нещодавно придбаний елеватор у місті Хорол на Полтавщині (ТОВ “Альянс Елеватор”). “Попри відносно невеликі розміри й потребу у реконструкції, Щербань і Шурма розглядають цей бізнес як старт для більшої інтеграції в аграрну галузь, оскільки попит на зберігання зерна та іншої продукції сільського господарства щороку лише зростає”, – вважають журналісти.

Також цілий кластер компаній, куди інвестував Щербань, повʼязані з ІТ-бізнесом.

“Щербань, очевидно, збирається створювати багатопрофільну ІТ-команду, яка зможе обслуговувати різні сфери. Переважно фірми спеціалізуються на банківських продуктах, проте надають послуги й торговим мережам”, – сказано в тексті. Інтерес Шурми до цифровізації багатьох процесів в економіці відомий, додають автори. Але також відоме його постійне бажання “підсидіти” віцепрем’єра з цифрової трансформації Михайла Федорова. “І тому група Щербаня – це непоганий старт для створення власного діджитального війська”, – говориться в тексті.

“Вся ця різносторонність у бізнес-інтересах ніяк не лягає у функціонал голови наглядової ради банку, який штормить уже не перший місяць. Тож тут або “Альянс” для Щербаня не є пріоритетом (що не виглядає, як правда), або ж інвестиції у всі ці строкаті бізнеси – це чистий венчур (портфельні вкладення, коли інвестор не впливає на ухвалення рішень, а отримує пропорційний своїй частці пасивний дохід), за яким, можливо, стоїть навіть і не сам Щербань”, – резюмують медійники.

Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій

Власник одних із найбільших українських медіаресурсів, таких як «Українська правда» та «Новое Время», Томаш Фіала, став об’єктом серйозної уваги з боку українських правоохоронних органів та міжнародних організацій. За те, що бізнес Фіали продовжив діяльність на окупованому Криму після початку широкомасштабного вторгнення Росії, на його адресу з’явилися нові обвинувачення, пов’язані з можливим систематичним дискредитуванням України. За […]

The post Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні стартують нові виплати для учасників бойових дій: як отримати

З 15 січня 2025 року в Україні буде впроваджено нову державну програму підтримки учасників бойових дій (УБД) та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Ініціатива націлена на покращення фізичного та психологічного здоров’я ветеранів, сприяючи їх реабілітації через фізичну активність. Хто може отримати виплати? Виплати будуть доступні для двох основних категорій громадян: Учасники бойових дій, що мають […]

The post В Україні стартують нові виплати для учасників бойових дій: як отримати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ОП активізує роботу проти п’ятого президента

Наші джерела в Офісі Президента повідомляють, що Андрій Єрмак дав вказівку силовим структурам активізувати роботу щодо Петра Порошенка та його політичного оточення. Причиною такого кроку, за даними інсайдерів, стала посилена критика Зеленського з боку депутатів і прихильників Порошенка. В ОП вважають, що в умовах міжнародної нестабільності та зростаючого тиску на Україну важливо зберігати контроль над […]

The post ОП активізує роботу проти п’ятого президента first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

The Times звинуватило українську владу у провалі програми захисту енергетики через корупцію

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«На секретному об’єкті під Києвом бригадний генерал спостерігав, як вибухи руйнують бетонну конструкцію, яку таємно допомогла створити його команда з десяти британських військових інженерів, офіцерів розвідки і дипломатів. Британські інженери, а також команди з Америки, Німеччини та Японії порадили своїм українським колегам побудувати конструкції для захисту енергосистеми України від російських атак. Однак дев’ять місяців по тому уряд президента Зеленського так і не зробив цього на тлі звинувачень у корупції, яка загальмувала роботи», – пише видання у статті під назвою “Через корупцію в енергетиці українцям загрожує смертельний мороз”.

Близько 80% енергетичної інфраструктури України пошкоджено або зруйновано. За температури нижче нуля Україні загрожують смертельні зимові морози. Сотні тисяч людей проводять до шести годин у темряві без тепла, світла і води, зазначає видання і наводить слова колишнього глави агентства з відновлення Мустафи Найєма, який звинувачує уряд у навмисному затягуванні проєкту захисту енергетики.

За його словами, уряд блокував виділення на це грошей з корисливих інтересів.

Команда Найєма підозрює, що проєкт було відкладено через те, що не було дано хабарі чиновникам в офісі прем’єр-міністра, «які тримають у руках гаманець». За словами Найєма, уряд не заплатив підрядникам і ті припинили роботу.

Сергій Сухомлин, який змінив Найєма, сказав, що підрядники очікували «надто великого прибутку» і його відомство переглядає їхні контракти. Деякі захисні споруди «переробляють», щоб скоротити витрати, сказав він.

Підрядники заявили, що намагаються продовжити будівництво бункерів, але без виділення коштів урядом змушені брати кредити для фінансування мінімального обсягу робіт, щоб продовжувати будівництво, і що споруди далекі від завершення.

Поки що, щоб запобігти колапсу своєї енергетичної системи, Україна покладається на захист «першого і другого рівня» з габіонів, що поставляються Великою Британією, – примітивних клітин, заповнених каменем, – і великих бетонних захисних арок над землею, а також на низку сучасних систем протиповітряної оборони, наданих західними партнерами.

Видання, з посиланням на джерела пише, що колишній заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко вимагав від компаній 10-відсоткову плату за відбір і подання їхніх проєктів на затвердження.

Джерела також повідомили, що під час офіційних поїздок у регіони Тимошенко стягував плату в розмірі 10 000 доларів з компаній, які хотіли отримати візит президента.

Водночас прессекретар Тимошенка спростував ці звинувачення: «Кирило Тимошенко не бере участі в ухваленні рішень щодо будівництва інфраструктурних об’єктів і не має жодного стосунку до процесів фінансування або управління цими проєктами».

Максим Луньов – український бізнесмен, засновник ряду компаній, які спеціалізуються на наданні в оренду повітряних транспортних засобів. Зокрема, Луньов надає в оренду заможним українцям гелікоптери для прогулянок та подорожей.

Але в бізнесі Максима Луньова крім офіційної складової, є ще інша, яку він намагається приховати від широкого загалу. Фактично Максим Луньов, за кошти корумпованих чиновників та бізнесменів купує та оформлює на свої компанії гелікоптери.

Таким чином Луньов допомагає  українським товстосумам приховати від декларування та звітування про походження доходів надбане нечесним шляхом дороге майно. Адже вартість одного гелікоптера, які ніби то належать компаніям Луньова та здаються в оренду стартує від 500 тисяч доларів США.

Фактично Максим Луньов виконує роль прикриття для легалізації доходів нечистих на руку чиновників. Також примітним є той факт, що в підсумку Луньов заволодів майном інвесторів, які надавали йому кошти на придбання повітряних суден.

Нагадаємо, у 2019 році ім’я Максима Луньова уже згадувалось ЗМІ в доволі цікавому та підозрілому контексті. Так, 21 жовтня 2019 року у Полтавській області вдень розбився вертоліт, внаслідок чого загинув екс-міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий. Інцидент стався в селі Тарасенкове Оржицького району близько 16:00. Вертоліт Robinson-44 летів з Києва.

Вертоліт Robinson-44 2019-го року випуску з бортовим номером UR-KTB, на якому летів Тарас Кутовий, належав київському ТОВ «ХЕЛІКЛАБ ЮКРЕЙН», зареєстрованому наприкінці 2016 року. За даними аналітичної бізнес-пошукової платформи YouControl, власником «ХЕЛІКЛАБ ЮКРЕЙН» був киянин Луньов Максим Костянтинович.

ФОТО: Вертоліт Robinson-44 – саме такі в оренду і надалі надає Максим Луньов

Чи були запитання у правоохоронців до Максима Луньова після згаданого інциденту?

За інформацією наших джерел, питань до Луньова не було, оскільки він товаришує з представниками правоохоронних органів, яких забезпечує розвагами на гелікоптерах. Про конкретні випадки організації Луньовим Максимом відпочинку правоохоронців ми детально розповімо в наступних публікаціях.

На сьогодні, за інформацією джерел з прикордонної служби, Максим Луньов перебуває за кордоном та розважає батальйон «Монако» в той час, коли в Україні триває кровопролитна війна.

Також не зовсім законним способом за кордоном опинилися і повітряні судна, які Максим Луньов купував за кошти інвесторів, від яких наразі переховується за кордоном.

З мережі Інтернет можна дізнатись, що Максим Луньов був членом екіпажу, який вперше здійснив трансатлантичний переліт на гелікоптері. Однак, багато що залишається за кадром в фокусі «успішного бізнесмена» Луньова Максима. Ось такі вони насправді, рекордсмени і «успішні українські бізнесмени».

The post Як бізнесмен Максим Луньов допомагає українським корупціонерам приховати мільйонні статки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини