Неділя, 20 Квітня, 2025

Як в Україні змінилися ціни на хліб у січні

Важливі новини

Прямо зараз відбувається загострення на Харківському напрямку

Особливу увагу привертає факт активного перегрупування штурмових груп з боку російських військ. Це свідчить про можливу зміну тактики та підготовку до нових наступальних операцій. Такі маневри викликають обґрунтоване занепокоєння у підрозділів Сил оборони України, які постійно аналізують ситуацію та адаптують свої оборонні стратегії.

З початку поточної доби українські підрозділи відбили п’ять ворожих атак. Станом на ранок три боєзіткнення продовжувалися. За інформацією пресслужби ОТУ “Харків”, ворог намагається провести перегрупування штурмових груп, включаючи 155-ту окрему бригаду морської піхоти та 18-ту мотострілецьку дивізію.

Крім того, російські війська завдали 1 ракетний удар та 20 авіаційних атак (з використанням 45 КАБ) по позиціях українських військ у районах Липців, Вовчанська, Глибокого та інших населених пунктах. Окупанти також застосували 49 дронів-камікадзе та здійснили 446 обстрілів.

Згідно з інформацією пресслужби, втрати ворога (безповоротні та санітарні) склали 102 особи. Впродовж бойових дій ворог втратив 3 танки, 1 протитанковий засіб, 7 артилерійських систем, 10 автомобілів, 2 одиниці спеціальної техніки, а також 38 безпілотників. Знищено 49 укриттів та 2 пункти зберігання боєприпасів.

Ситуація на Харківському напрямку залишається напруженою. Українські Сили оборони продовжують боротися проти активізації російських атак, демонструючи стійкість та готовність до відбиття ворога. Важливою залишається інформаційна підтримка та контроль за ситуацією на фронті.

В Україні зростає кількість захворювань на ГРВІ, грип і COVID-19: епідемічний поріг перевищено у двох областях

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Так, згідно з офіційними джерелами інформації, в Україні за минулий тиждень (21-27 жовтня) на ГРВІ захворіло 124 109 осіб, з них 76 689 дітей. Порівняно з попереднім тижнем, за даними епідеміологічного нагляду, кількість хворих на ГРВІ серед дорослих та дітей віком до 17 років зросла на 5,4% та 2,8% відповідно. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включаючи COVID-19, становить 344,5 на 100 000 населення, що на 28,7% менше епідемічного порогу, розрахованого для України, але на 3,8% більше за аналогічний показник минулого тижня.

За звітний тиждень 21-27 жовтня було зареєстровано 4 летальні випадки серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19. протягом звітного тижня профілактичні щеплення проти грипу отримали 18 514 осіб, з них 11 797 осіб з груп медичного та епідемічного ризиків. Протягом епідемічного сезону, з 30 вересня по 27 жовтня 2024 року, на ГРВІ перехворіло 476 738 осіб (1,3% від населення країни). Наразі перевищення епідемічного порогу зареєстровано у Тернопільській та Чернівецькій областях. В інших регіонах України спостерігається передепідемічний рівень.

І це лише офіційна статистика, насправді ж все не так райдужно — епідемія грипу, яка зараз лютує в Україні, стала однією з найнебезпечніших за всю історію. Виною тому проблеми з енергопостачанням та опаленням, які стали для українських міст хронічними.

Українка, яка продає контент на OnlyFans, заплатила податки на понад 13 мільйонів гривень

Ключові елементи військового обліку:

Про це повідомив голова фінансового комітету Ради Гетманцев.

«Від громадянки до бюджету надійшло понад 13,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Раджу якнайшвидше самостійно задекларувати свої доходи всім українцям, які отримували іноземні доходи від електронних платформ», – написав нардеп.

Раніше він повідомляв, що деякі українки заробили на згаданому сайті суми понад три мільйони доларів.

Полювання на моделей OnlyFans також веде українська поліція, закуповуючи в них контент під виглядом клієнтів.

Критичний період для України та Європи: Чого очікувати після інавгурації Трампа

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

“Трамп неодноразово заявляв, що закінчить війну через “день” після своєї інавгурації 20 січня… Риторика передвиборчої кампанії Трампа та його союзників припускає, що він може спробувати примусити Україну ухвалити мирну угоду, що буде вкрай вигідною Москві, або взагалі відмовитися від Києва”, – ідеться в публікації.

Як зазначається, європейські лідери давно стверджують, що жодне врегулювання не повинно нав’язуватися “через голови” українців. Те ж саме стосується і їх.

“Але Європа навряд чи перебуває в кращому становищі, щоб силою прокласти собі шлях до столу переговорів. Рука Макрона ослаблена політичним паралічем у Франції. Німеччина зайнята федеральними виборами і може не мати нового уряду до початку літа. Зростання в кращому разі слабке, а державні фінанси всюди напружені”, – додали в Financial Times.

Видання пише, що європейці щосили намагаються виробити свій власний внесок у будь-яке мирне врегулювання в Україні. За словами високопоставленого чиновника, за винятком Угорщини та Словаччини, держави-члени ЄС разом із союзниками у Великій Британії та Норвегії прихильні до збереження підтримки України.

Деякі європейські чиновники кажуть, що важливо чітко заявити про готовність Європи підтримати Україну. Серед них – міністр оборони Естонії. Макрон також вважає, що для Європи важливо взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку.

До того ж, прагматичним сигналом у FT назвали схвалення спецпредставником Трампа з питань України Кіта Келлога дозволу використовувати для ударів по Росії далекобійну американську зброю. Він заявив, що це дасть новому президенту важіль впливу на Москву.

“Схоже, що зараз ми перебуваємо у фазі переходу від політичної та передвиборчої риторики до більш реальної та серйозної політики. Ми бачимо таку обережну еволюцію в бік більшої підтримки України, тому що вони розуміють, що, врешті-решт, вони не збираються кидати Україну”, – зазначив голова комітету з питань зовнішньої політики українського парламенту Олександр Мережко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що команда Дональда Трампа повідомила європейським чиновникам, що новий президент США планує зберегти військову допомогу Україні. При цьому зазначалося, що Трамп має намір продовжити постачання американської зброї Києву після своєї інавгурації. Цю інформацію підтвердили три людини, знайомі з переговорами.

Депутат Андрій Волков отримав 5000 гривень державної допомоги

Депутат Миколаївської обласної ради та керівник справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради Андрій Волков скористався державною програмою «Зимова підтримка» та отримав 5000 гривень, незважаючи на високі доходи та значні готівкові заощадження його родини. Що відомо про фінанси депутата? Згідно з декларацією, Андрій Волков не володіє власною нерухомістю чи автомобілем. Він зареєстрований у квартирі в Миколаєві […]

The post Депутат Андрій Волков отримав 5000 гривень державної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У 2024 році ціни на продукти в Україні зросли на 20%, і ця тенденція зберігається у 2025-му. Серед причин подорожчання називають інфляцію, логістичні витрати, енергетичну кризу та вплив акцизів на пальне.

Основні причини подорожчання

  1. Інфляція:
    У 2024 році інфляція в Україні перевищила 12%. Вона стала ключовим чинником зростання цін на продукти харчування.
  2. Війна та її наслідки:
    Брак кадрів і необхідність інвестицій у нове обладнання змусили аграріїв та переробників шукати альтернативні рішення, що збільшило їхні витрати.
  3. Енергетична криза:
    Відключення електроенергії влітку 2024 року змусило виробників використовувати генератори. Це суттєво підняло витрати на паливо-мастильні матеріали.
  4. Акцизи на пальне:
    У вересні 2024 року було ухвалено закон про збільшення акцизів на пальне. Його вплив українці почали відчувати вже у 2025 році через подорожчання бензину, дизпалива та зростання логістичних витрат.

Як це впливає на вартість хліба

За словами Дениса Марчука, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, ціна на хліб залежить не лише від вартості борошна, яка складає лише 30% його собівартості. Основними складовими ціни є витрати на енергоресурси, логістику та виробниче обладнання.

Динаміка цін на хліб у 2024 році:

  • У січні кілограм хліба коштував 44,07 грн.
  • У листопаді ціна зросла до 50,98 грн.

Прогноз на 2025 рік:
Ціни можуть зростати щомісяця на 1,5-2%, що загалом складе понад 20% за рік.

Що ще впливає на ціни?

  • Курс долара до гривні: багато комплектуючих для виробництва закуповуються за кордоном, тому девальвація гривні автоматично підвищує собівартість продуктів.
  • Логістика: через подорожчання пального вартість перевезення товарів також зростає.

Фактори, які впливали на ціни у 2024 році, залишаться актуальними і цього року. Подальше зростання вартості продуктів, зокрема хліба, є неминучим, якщо не будуть вжиті комплексні заходи для стабілізації економіки.

Українцям варто готуватися до того, що щоденні покупки продовжать дорожчати, а питання доступності базових продуктів набуватиме дедалі більшої гостроти.

The post Як в Україні змінилися ціни на хліб у січні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини